rynek nieruchomości

Mieszkanie prosto od dewelopera. Zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Przemyśl dokładnie, w jaki lokal chcesz zainwestować. Możesz zdecydować się na nieruchomość z rynku pierwotnego lub wtórnego. Sprawdziliśmy, jakie zalety ma mieszkanie od dewelopera.

Czy mieszkania oferowane na rynku pierwotnym faktycznie są droższe?

Cena metra kwadratowego mieszkania w nowym budownictwie jest przeważnie wyższa, niż w przypadku lokali pochodzących z rynku wtórnego. Jednak nie jest tak zawsze. Często w grę wchodzi lokalizacja. Kupując mieszkanie w centrum miasta, można za nieruchomość z rynku wtórnego zapłacić znacznie więcej, niż za nowe mieszkanie położone na obrzeżach miasta.

Kolejna kwestia to brak konieczności przeprowadzania remontu. Otrzymujesz od dewelopera klucze. Mieszkanie jest w stanie deweloperskim – gotowe do wykończenia. Wybierasz kolor ścian, zamawiasz meble i możesz się wprowadzać. Kupując lokal na rynku wtórnym, nie dość, że również musisz kupić nowe meble, to jeszcze będziesz musiał uporać się z meblami po poprzednim właścicielu. To więcej czasu, pracy, ale też i większe nakłady finansowe.

Mieszkanie z rynku pierwotnego jako inwestycja na przyszłość

Zaletą lokali pochodzących z rynku pierwotnego jest to, że są nowe. A co za tym idzie, mają wyższą wartość niż mieszkania z drugiej ręki. To ważna kwestia zwłaszcza dla osób, które o zakupie nieruchomości myślą jak o inwestycji na przyszłość.

Jeżeli za kilka lat zdecydujesz się sprzedać mieszkanie, to im będzie ono młodsze, tym więcej pieniędzy za nie otrzymasz. Stając w tym przypadku przed dylematem, czy wybrać mieszkanie nowe, czy od poprzedniego właściciela, odpowiedź nasuwa się sama – nowe!

Wysoki standard mieszkania to większy komfort Twojego życia

Lokale z nowego budownictwa znacznie różnią się od mieszkań, które były budowane kilkanaście lat temu. Po pierwsze – inna jest technologia budowania. Obecnie większy nacisk niż kiedyś kładzie się na to, aby mieszkania były energooszczędne. Stosowane są materiały wysokiej klasy. Wykonuje się dodatkowe docieplenia, aby straty ciepła były jak najmniejsze.

W starym budownictwie o takich luksusach można jedynie pomarzyć. Co roku trzeba się liczyć z wysokimi rachunkami za ogrzewanie. A często w mieszkaniu jest zimno, mimo tego, że kaloryfery pracują na maksimum swoich możliwości.

Mieszkanie od dewelopera to nie tylko oszczędności na bieżących rachunkach (jak i na remontach – deweloper udziela rękojmi, która trwa 5 lat), lecz również większy komfort. Gdy wybierzesz mieszkanie na parterze, to możesz się cieszyć własnym ogródkiem. Chcesz mieszkać na wyższej kondygnacji? Będziesz mógł odpoczywać na balkonie. Nowoczesne budynki mają również przestronne tarasy na najwyższych piętrach.

Mieszkania od dewelopera to szansa na wygodne lokum w atrakcyjnej okolicy. Interesuje Cię nieruchomość o wysokim standardzie, a przy tym w przystępnej cenie? Sprawdź, jakie propozycje przygotowała firma Dantex. Możesz wybrać inwestycję blisko w niewielkiej odległości od centrum lub mieszkanie usytuowane na obrzeżach stolicy.