meble-na-wymiar

Meble na wymiar dla ludzi szukających niecodziennych rozwiązań

Zaletą masowej produkcji jest niższa cena finalnego produktu. Wadą – niestety owa „masowość”. W świecie, w którym każdy czuje się jedyny i niepowtarzalny, posiadanie mebli „takich jak wszyscy” musi być z pewnością frustrujące. Na szczęście istnieje rozwiązanie: meble na wymiar w dobrej cenie.

Co to są meble na wymiar?

Po latach „błędów i wypaczeń”, kiedy to szczytem marzeń Polaków była marnej jakości meblościanka, nastały czasy, w których wreszcie można było zacząć podkreślać swój indywidualizm. W jaki sposób? Między innymi poprzez umeblowanie swojego mieszkania. Szybko zaczęły powstawać firmy oferujące meble wykonywane dokładnie na wskazany przez klienta wymiar. Prym w tym trendzie wiodły oczywiście zestawy mebli kuchennych skrojonych dokładnie według wskazań odbiorcy. Oczywiście oprócz tego istniał rynek prestiżowych, spersonalizowanych mebli z litego drewna, ale wyroby te zarezerwowane były dla posiadaczy grubszych portfeli.

Czy meble na wymiar muszą być droższe od tradycyjnych?

Zanim odpowiemy na to pytanie, warto przyjrzeć się procesowi wytwarzania mebli. Otóż przedmioty pochodzące z tzw. masowej produkcji, są siłą rzeczy najtańsze. Dzieje się tak między innymi dlatego, że fabryki mebli mogą negocjować ceny surowców w dużo większym stopniu niż rzemieślnicy produkujący w dużo mniejszych ilościach.

Okazuje się jednak, że i w tym zakresie istnieje pole manewru. Że jest nisza, która od dawna czekała na swoje zagospodarowanie. Mamy tu na myśli meble wykonane z wysokiej jakości litego drewna. Przy czym przedmioty te można w praktycznie dowolny sposób skonfigurować. Stworzyć zatem produkt niepowtarzalny, idealnie dopasowany do wymagań konkretnego klienta. Co więcej, tutaj to sam klient stawaje się projektantem. To w sumie logiczne, bo przecież kto jak nie on będzie najlepiej wiedział, czego potrzebuje?

Jeśli szukacie niecodziennych rozwiązań do swojego mieszkania, zacznijcie od konfiguratora mebli na wymiar. Wystarczy wejść na stronę http://www.ewodd.com i… (uwaga, musimy w tym miejscu Was ostrzec – konfigurowanie mebli naprawdę wciąga, zarezerwujcie sobie dużo wolnego czasu na tę zabawę).

Materiał partnera