kosy-spalinowe

Kosy spalinowe jako dobra alternatywa dla kosiarki

Każdy, kto ma swój własny trawnik lub ogród, wie, że dbanie o niego wiąże się z regularnym koszeniem. Do tego niewątpliwie potrzebne są odpowiednie narzędzia, które pomogą w łatwy i szybki sposób pozbyć się zbyt wysokiej trawy.

Rodzaje kosiarek

Najpopularniejszym sprzętem do koszenia trawy są kosiarki, które różnią się od siebie nie tylko ceną, ale również funkcjonalnością. Mały trawnik nie potrzebuje wielkiego profesjonalnego sprzętu. Do lekkich prac wystarczy mało hałaśliwa i tania w eksploatacji kosiarka elektryczna. Jest ona bardzo użyteczna przy małych powierzchniach oraz w sytuacjach, kiedy mamy dostęp do źródła zasilania. Optymalnym rozwiązaniem są jednak kosiarki spalinowe, które doskonale sprawdzają przy koszeniu trawników o powierzchni powyżej 500 m kw., nierównościach oraz mokrej trawie. Na rynku dostępne są również kosiarki ręczne, które są najtańsze, ale zarazem najwydajniejsze tylko przy bardzo małych powierzchniach do koszenia.

Warto jednak zastanowić się, czy przy koszeniu trawników nie zastąpić zwykłej kosiarki kosą spalinową. Te urządzania sprawdzają się przy cięciu wysokiej i gęstej trawy w trudno dostępnych miejscach, czyli tam, gdzie zwykłe kosiarki sobie nie dają rady. Odpowiedni model można wybrać spośród kilku rodzajów dostępnych na rynku.

W jakich sytuacjach możemy wykorzystać kosy spalinowe?

Tak jak w przypadku kosiarek, również kosy spalinowe możemy dobrać w zależności od zadania – jak dużą mamy powierzchnię do skoszenia oraz jaką gęstość trawy będziemy do usunięcia. Należy wtedy wybrać odpowiednią moc silnika. Do koszenia trawy zwykłej idealnie nadaje się głowica żyłkowa. Bardziej zapuszczone tereny – gęste chwasty, trzciny oraz chaszcze wymagają metalowych narzędzi tnących. Są one również wykorzystywane przy cięciu drzewek samosiejek lub odrostów na nieużytkach rolnych.

Ważnym elementem przy pracy z kosą spalinową jest strój kosiarza. Wysokoobrotowe silniki wymagają zabezpieczenia słuchu specjalnymi słuchawkami, a oprócz tego wymagany jest odpowiedni kask oraz obuwie i ochraniacze na nogi.

Przy doborze odpowiedniej kosy spalinowej warto odwiedzić stronę internetową firmy Tips Plus oferująca sprzęt uznanych marek, który doskonale sprawdzi się w cięciu zarówno rzadkich, jak i gęstych traw. Urządzenia są bardzo wydajne i łatwe w obsłudze, a ich rozmiar pozwala na wygodne przechowywanie w piwnicy lub garażu.

Materiał partnera