kominek

Kominek w salonie – estetyczne źródło ciepła

Kominek w salonie jest jednym z popularniejszych elementów wystroju wnętrz. Swoim stylem często nawiązuje do dawnych tradycji oraz niesie ze sobą sporą dawkę romantyzmu. Długie jesienne lub zimowe wieczory spędzane z kubkiem gorącej herbaty albo lampką wina i książką są dla wielu z nas ciekawą alternatywą dla spacerów w puchowej kurtce, grubym szaliku i czapce. Nowoczesne kominki są także stylową ozdobą wnętrza i skutecznym źródłem ciepła zarazem, dlatego cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Nowoczesne kominki do salonu

Nowoczesne kominki do salonu (https://kratki.pl/pl/aktualnosci/pokaz/nowy-salon-wystawienniczy-kratkipl) nie wymagają specjalnego, skomplikowanego montażu. Wystarczy zaledwie możliwość podłączenia ich do komina. Dzięki prostej budowie i stosunkowo niskiej cenie (w porównaniu z tradycyjnymi kominkami) znajdują się w zasięgu możliwości każdego, kto marzy o takim źródle ciepła w swoim salonie. Ich niewątpliwą zaletą jest mobilność pozwalająca na zmianę koncepcji wystroju wnętrza, np. w czasie remontu.

Współczesne kominki do salonu są inspirowane nie tylko tradycyjnymi kominkami, ale także, przez wielu znienawidzonymi, piecami wolnostojącymi typu koza, które stanowiły wątpliwą ozdobę domów i mieszkań naszych dziadków. Zła sława kóz była związana przede wszystkim z brakiem estetyki oraz niewygodą w użytkowaniu. Urządzenia te były wykonane z kiepskiej jakości materiałów, przez co miały małą moc cieplną i krótki czas palenia, co uniemożliwiało długotrwałe ogrzewanie pomieszczenia. Nowoczesne kominki do salonu są ich zupełnym przeciwieństwem. Przede wszystkim są produkowane według projektów odpowiadających trendom we wzornictwie i w najnowszych technologiach grzewczych, dzięki czemu są eleganckim i ekonomicznym źródłem ciepła.

Atutem nowoczesnych kominków do salonu jest ich wyposażenie w drzwiczki z szybą, która zapobiega wydostawaniu się dymu i popiołu do pomieszczenia. Pomaga to w utrzymaniu czystości w domu. Gdy o czystości mowa, warto dodać, że urządzenia są wyposażone w wygodny ruszt, który ułatwia czyszczenie i usuwanie niespalonych resztek.

Warto dodać, że kominek do salonu to nie tylko realizacja romantycznych marzeń, ale praktyczne źródło ekologicznej energii cieplnej. Piece wolnostojące są bowiem opalane przede wszystkim drewnem i brykietem drzewnym), dlatego ograniczają destrukcyjny wpływ na środowisko naturalne. Są też tańsze od tradycyjnych metod ogrzewania domów i mieszkań.

Z czego są wykonane kominki do salonu?

Mobilne kominki do salonu są najczęściej wykonane z wysokiej jakości żeliwa oraz stali, co pozwala na utrzymanie ciepła przez długi czas. Kominki żeliwne najczęściej charakteryzują się tradycyjną formą z dekoracyjnymi motywami. Wnętrze pieca jest wymoszczone cegłą szamotową, która zapewnia utrzymanie ciepła nawet długo po wygaśnięciu żaru.

Kominki stalowe zaś mają mniejsze możliwości akumulacji ciepła z powodu cienkich ścian. Oddawania ciepła następuje bowiem natychmiast po rozpaleniu ognia, a kończy się tuż po jego wygaśnięciu. Kominki te są jednak zdecydowanie bardziej atrakcyjne pod względem wzornictwa, ponieważ stal jest materiałem bardziej plastycznym od żeliwa i pozwala na tworzenie kominków do salonu o wysublimowanych kształtach i formach.

Kominek do salonu będzie doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, dla których liczy się połączenie tradycji z nowoczesnością. Będzie także dobrym pomysłem dla osób ceniących sobie syntezę nowoczesnego designu i funkcjonalności. Wreszcie będzie też odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby klientów. Osoby, które posiadają ciepły salon, niewymagający częstego i silnego ogrzewania, mogą zdecydować się na bardziej wysublimowany kominek wykonany ze stali. Dla osób, które potrzebują mocnego źródła ciepła najlepszym rozwiązaniem będzie żeliwny piec utrzymujący długo ciepło. Bez względu na detale i indywidualne preferencje należy stwierdzić, że kominek do salonu jest świetnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie niebanalne wnętrza.

Materiał partnera