Kino domowe też może być bezprzewodowe

Systemy kina domowego z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem i zainteresowaniem wśród klientów. Któż z nas nie chciałby bowiem w domowym zaciszu obejrzeć ulubionego filmu, i to w dodatku z  jakością dźwięku i obrazu porównywalną do tej, jaką mamy zapewnioną w sali kinowej? Niestety dla dużej części osób do tej pory znaczącą przeszkodą przed spełnieniem swoich marzeń była konieczność poprowadzenia niezbędnego okablowania. Odpowiedzią na ich zapotrzebowanie są systemy bezprzewodowego kina domowego.

Bezprzewodowe technologie w naszych domach

Kto choć raz doświadczył uroku seansu przy użyciu dobrej jakości kina domowego, już nigdy nie będzie chciał obejrzeć filmu w mniej komfortowych warunkach. Bezprzewodowe systemy kina domowego gwarantują najwyższej jakości doznania i pozwalają na to, żeby choć przez chwilę zatopić się w świat przedstawiony w dziele filmowym.

Bezprzewodowe systemy kina domowego tak naprawdę nie różnią się wiele od tradycyjnych systemów, w których każdy element był ze sobą połączony za pomocą kabli. Jest to jednak zupełnie nowa jakość, która sprawia, że instalacja wszystkich elementów staje się bajecznie prosta. Dzięki temu teraz z tego udogodnienia mogą korzystać także osoby, które posiadają mieszkania o małym metrażu i do tej pory nie mogły pozwolić sobie na poprowadzenie niezbędnego do instalacji okablowania.

Jak działają bezprzewodowe systemy kina domowego

Kino domowe stworzono, aby cieszyć się wszystkim, co twórcy filmu w nim zawarli – zarówno doskonałym obrazem, jak i nieskazitelnym idealnie skomponowanym dźwiękiem. To, co do niedawna było marzeniem, dziś się urzeczywistnia – kino domowe stało się bezprzewodowe, a co najważniejsze – nie straciło nic z jakości, a wręcz przeciwnie – wciąż rozwijane są technologie jeszcze bardziej precyzyjnego przesyłu danych i oczyszczania dźwięku z cyfrowych zakłóceń w czasie rzeczywistym. Jak to możliwe?

Bezprzewodowe kino domowe wykorzystuje różne technologie, aby łączyć się z innymi urządzeniami w domu. Przykładowo – zestaw Sonos Playbar Play:3 Sub łączy się bezprzewodowo dzięki dedykowanej technologii SonosNet 2.0 z bezpiecznym kodowaniem AES, tworząc połączenie peer-to-peer. Możliwe jest także użycie sieci domowej lub Ethernetu. Producenci oferują także łączenie urządzeń za pośrednictwem routera. Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu dźwięk jest wyrazisty i czysty na wszystkich poziomach głośności, a największe wady, czyli przester i opóźnienia, zostały wyeliminowane.

Teraz po prostu siadasz przed ekranem i cieszysz się seansem, a zewsząd dobiegają idealnie odwzorowane dźwięki, dzięki którym bez pamięci zanurzysz się w świecie wykreowanym przez twórców filmu. Bezprzewodowe kino domowe to kolejny krok ku inteligentnym i komfortowym domom przyszłości. Nowoczesne rozwiązania z zakresu audio-wideo można znaleźć na www.cyfrowedomy.pl.

 

Materiał partnera