Z jakich materiałów wykonuje się nowoczesne koce

Ciepły i przytulny koc jest bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów domowych pieleszy. Niegdyś wybieraliśmy zazwyczaj koce wykonane z wełny lub bawełny, jednak te pomimo iż dawały dużo ciepła, niestety nie były zbyt miłe w dotyku, a w dodatku ciężko było je utrzymać w czystości. Dziś dużo częściej decydujemy się na koce wykonane z nowoczesnych materiałów, przede wszystkim z mikrofibry. Dlaczego koce te znajdują sobie tak wielu miłośników?

Mikrofibra – Idealny materiał dla alergików

Pierwszym z materiałów, który szturmem wszedł na salony jest mikrofibra, przez niektórych zwana również mikrowłóknem lub mikrofazą. Powstająca przy użyciu nowoczesnych technologii, jest doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim ze względu na niewielką wagę (dzięki czemu można ją bez problemu zabrać ze sobą np. na wakacje) oraz zapewnianie dużej ilości ciepła.

Jak tłumaczy w rozmowie z nami przedstawiciel sklepu internetowego Designstyl, który posiada bardzo szeroką ofertę kocy i pościeli: Mikrofibra jest bardzo cienka, nawet 30 razy cieńszy niż bawełna, a przy tym bardzo wytrzymała. Bardzo ważną zaletą mikrofibry jest fakt, że nie przyciąga ona do siebie zbyt dużych ilości kurzu i roztoczy, można ją łatwo utrzymać w czystości oraz nie powoduje żadnych podrażnień czy uczuleń, przez co jest zalecana dla alergików. Jeżeli chcemy, aby nasz koc z mikrofibry przez długi czas zachował wszystkie swoje cechy, musimy oczywiście go odpowiednio czyścić, najlepiej w niskich temperaturach (40-50oC)z użyciem delikatnych środków czystości. Piorąc mikrowłókna nie można stosować środków zmiękczających, ponieważ mogą spowodować mechacenia się materiału.

Materiał partnera