klimatyzator

Jak wybrać właściwy klimatyzator?

Klimatyzatory stają się coraz bardziej popularne, a upalne miesiące letnie temu sprzyjają. Cóż jest ważniejszego niż dobry klimat w domu? Łatwiej go zapewnić, kiedy w lecie nasze ściany oferują wypoczynek w kojącym, schłodzonym powietrzu. Za takie orzeźwienie jesteśmy w stanie dać dużo. Tym bardziej zakup powinien być przemyślany… czym się kierować?

Na pierwszym miejscu Twoje potrzeby!

Każdy dom jest nieco inny – postawiony na innym gruncie, wysokości, czasem w specyficznym mikroklimacie; zabytkowy lub zupełnie nowy, różnie zorientowany wobec stron świata… Te i wiele innych czynników sprawiają, że każde „cztery kąty” wymagają nieco innego traktowania. Dlatego, wybierając klimatyzator, należy wziąć pod uwagę wszystkie potrzeby zarówno budynku, jak i osób, które go zamieszkują. Szczęśliwie, oferta z roku na rok się powiększa i naprawdę jest w czym wybierać. Szeroki asortyment oferuje np. firma Kaisai.

Podstawowe kryterium to mobilność lub stacjonarność klimatyzatora. Nie da się ukryć, że możliwość przestawienia go z miejsca na miejsce i chłodzenia w ten sposób wielu pomieszczeń to bardzo atrakcyjna zaleta. Należy jednak mieć na uwadze, że mobilne klimatyzatory chłodzą słabiej od tych montowanych na stałe.

Ścienne czy kasetonowe?

Klimatyzatory montowane na stałe mogą być lokowane w różnych miejscach. Pierwszym typem są klimatyzatory kasetonowe. Na taki wybór decydują się zwłaszcza osoby prowadzące lokale gastronomiczne i hotele. Wersje kasetonowe można spotkać także w salach konferencyjnych i innych reprezentacyjnych miejscach. Dzieje się tak, ponieważ klimatyzatory kasetonowe gwarantują komfort i przyjemny chłód, a jednocześnie nie burzą designu starannie zaprojektowanych sal i pokoi.

Nie dla każdego klienta wystrój jest aż tak ważny. Niektórzy przedkładają łatwość montażu oraz uniwersalność rozwiązań nad wygląd. Klimatyzatory ścienne wydają się dobrą odpowiedzią na potrzeby tej grupy zainteresowanych. Oprócz łatwości montażu oraz szerokiego zakresu pracy mają niewielkie rozmiary, są energooszczędne, a przy tym bardzo skuteczne w działaniu i wydajne, a także, co szczególnie ważne, pracują bardzo cicho. Ich dźwięk nie zepsuje odpoczynku i nie wytrąci z rytmu pracy.

To tylko kilka z wielu rozwiązań, a przecież wciąż powstają nowe, które czynią klimatyzatory jeszcze mniej inwazyjnymi. Wybierając produkt, warto dobrze znać swoje potrzeby, a także liczyć na ekspertów, którzy najlepiej dopasują do nich idealny klimatyzator.

Materiał partnera