Idealne fototapety do pokoju dla chłopca

Urządzanie mieszkania to trudne zadanie. Jeszcze bardziej wymagające jest aranżowanie pokojów naszych pociech. Dzieci potrafią być bardzo surowe i jeśli nowy wystrój im się nie spodoba, z pewnością się o tym dowiemy. W dekorowaniu pomogą nam fototapety. Jakie fototapety sprawdzą się w pokoju dla chłopca?

Mali chłopcy to superbohaterowie

Najczęściej mali chłopcy chcą zostać superhobaterami. Batman, Spiderman, Superman – to ich ulubieni bohaterowie. W szafie na pewno wisi niejeden kostium i chociaż jeden z zeszytów szkolnych przedstawia ich postać. Jeśli chcemy wywołać uśmiech na twarzy naszego kilkuletniego brzdąca, również ściany możemy udekorować wybierając komiksowych superbohaterów – mówi nasz rozmówca ze sklepu internetowego Kraina Barw. Znajdziemy ich bogaty wybór, uszczęśliwiając szkraba jak nigdy dotąd.

Jakie jeszcze fototapety sprawdzą się w chłopięcym pokoju?

Ale nie tylko widok Iron Mana może spowodować, że nasz syn mocno nasz wyściska. Dobrym pomysłem są także fototapety dla chłopca z samochodami, ulubionymi drużynami piłkarskimi czy dinozaurami. Wybór jest naprawdę ogromny. Wystarczy poznać marzenia naszego smyka, a o to nietrudno, ponieważ takie skrzaty chętnie dzielą się z nami każdą wiadomością. Poczekajmy kilka lat – nastolatki już nie są takie skłonne do uzewnętrzniania się – a i pokój będą chciały samodzielnie sobie wyremontować.

Wzór to nie wszystko – musi być też wytrzymała

Nie jest żadną tajemnicą, że ściana w pokoju chłopców (zwłaszcza tych najmniejszych) dużo przechodzi w swoim „życiu”. Dlatego warto, aby była wytrzymała i miała możliwość łatwego jej wyczyszczenia. Świetnie nada się do tego fototapeta na flizelinie: można ją łatwo i szybko umyć nawilżoną szmatką, ponieważ jest odporna na ścieranie.

W jaki sposób naklejać fototapety?

Zanim nasz synek urośnie, możemy samodzielnie zadbać o odpowiednie naklejenie fototapet. Oczywiście niech podaje nam klej i pomaga w drobnych pracach, ale to my będziemy trzymać nad wszystkim pieczę. Od czego zacząć? Jeśli ściana jest pomalowana, trzeba ją umyć specjalnym mydłem malarskim, a w przypadku grubej warstwy – zetrzeć ją papierem ściernym. Kiedy zaś naklejona była już inna tapeta, powinniśmy ją zerwać. W przypadku czystej ściany, gruntujemy ją lub pokrywamy rozwodnionym klejem, najlepiej na kilka godzin przed naklejaniem tapet. Następnie zaznaczamy miejsca, gdzie będziemy naklejać fototapetę, wykorzystując do tego poziomicę. Wszystko musi wyglądać idealnie. Później bierzemy klej i rozpoczynamy tapetowanie, rozpoczynając z lewej strony, od góry. Po naklejeniu dociskamy fototapetę specjalnym wałkiem, a nadmiar kleju ścieramy wilgotną szmatką. Stosując się do tych wskazówek, wspaniale udekorujemy pokój naszego syna.

Materiał partnera