Gniazda i łączniki Ospel Madera – najważniejsze cechy

Osprzęt niezbędny do korzystania z instalacji elektrycznej, taki jak np.: gniazda, łączniki czy regulatory oświetlenia (ściemniacze), może występować w odmianie podtynkowej i natynkowej. Firma Ospel, jeden z liderów na tym rynku z ponad 60-letnią tradycją, stworzył linię produktów natynkowych – Madera. Jakie są najważniejsze cechy artykułów z tej serii?

Czym wyróżnia się seria Ospel Madera?

Madera to linia produktów firmy Ospel – jednego z liderów rynku osprzętu do instalacji elektrycznych. Ta seria powstała z potrzeby dostarczenia klientom wysokiej jakości osprzętu do montażu natynkowego – pozostałe linie są przystosowane do montowania pod tynkiem. Nie tylko z tego względu Madera wyróżnia się w ofercie firmy Ospel. Czym jeszcze się charakteryzuje? O to zapytaliśmy specjalistę z hurtowni elektrycznej Kontakt-sklep.pl.

Madera to seria osprzętu przystosowanego do użytkowania w warunkach podwyższonej wilgotności – mówi przedstawiciel hurtowni, która oferuje produkty z tej linii. – Akcent położono przede wszystkim na bezpieczeństwo, stąd wysoka jakość zastosowanych materiałów, która pozwala na zachowanie właściwości osprzętu nawet przy intensywnej eksploatacji.

O bezpieczeństwie produktów świadczą odpowiednie certyfikaty. Firma Ospel słynie z dbałości o jakość produktów, co przejawia się między innymi kontrolowaniem każdego etapu pracy nad nimi. W przypadku osprzętu do miejsc przeznaczonych do pracy w wilgoci, a zwłaszcza natynkowego, czyli nieosłoniętego, spełniane są jeszcze bardziej rygorystyczne normy. Jednocześnie nie zapomniano o designie – wszystkie produkty z linii Madera mają przyjemne dla oka, lekko obłe kształty. Są oferowane w uniwersalnym białym kolorze. Cena jest zaskakująco niska w stosunku do jakości wyrobów.

Gniazda i łączniki z serii Madera firmy Ospel

Seria Madera składa się z następujących produktów:

  • łączniki,
  • łączniki z podświetlaniem,
  • gniazda elektryczne,

Łączniki natynkowe z serii Madera są dostępne w dwóch wariantach: zwykłym i podświetlanym. Przykładem tego pierwszego jest łącznik dwubiegunowy biały ŁNH-11N/00. Daje możliwość jednoczesnego załączania lub rozłączania dwóch biegunów. Mocowany na zaciski gwintowe, znosi maksymalne obciążenie 3680 W i cechuje się wysokim stopniem ochrony – IP44.

Przykładem gniazdka natynkowego może być z kolei GNH-2NZP/00/D Ospel Madera – model podwójny z uziemieniem, przesłonami torów prądowych oraz przezroczystym wieczkiem. Gniazdko jest bryzgoszczelne. Bezpieczeństwo użytkowania gwarantuje podwyższony poziom ochrony IP44. Wysoka jakość materiałów i niezawodna konstrukcja sprawiają, że posłuży długo nawet przy intensywnym użytkowaniu. Maksymalne obciążenie wynosi 3680 W.

Materiał partnera