producenci klimatyzatorow

Główni producenci klimatyzatorów na świecie

System klimatyzacji to od pewnego czasu standard, jeśli chodzi o nowoczesne budownictwo komercyjne – coraz częściej mniej lub bardziej wydajne klimatyzatory można spotkać również w domach i mieszkaniach. Oto marki, które produkują najpopularniejsze klimatyzatory na świecie.

Fujitsu

Ta japońska marka znana jest przede wszystkim z produkcji sprzętu komputerowego i oprogramowania. Powstała w 1935 roku, jej siedziba mieści się w Tokio. W jej ofercie klimatyzatorów znajdziemy zarówno małe jednostki kompaktowe, jak i urządzenia do systemów VRF-Airstage.

Mitsubishi Eletric

Marka powstała w 1921 roku w Japonii, najbardziej znana jest jako producent samochodów osobowych. Do pozostałych dziedzin jej działalności zaliczyć należy produkcję automatyki przemysłowej, chemii, leków, a także udział w przemyśle lotniczym, ciężkim oraz telekomunikacyjnym. W 1954 roku Mitsubishi rozpoczęło produkcję klimatyzatorów i obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawanych marek na tym rynku.

Kaisai

Marka Kaisai należy do międzynarodowej korporacji Midea. Klimatyzatory Kaisai produkowane są w oparciu o energooszczędną technologię inverterową i z wykorzystaniem wysokiej jakości komponentów japońskich marek. Każde urządzenie spełniają wytyczne odnośnie klimatyzatorów zawarte w Dyrektywie Ekoprojektu oraz wymogi unijne pod względem efektywności energetycznej.

Klimatyzatory to urządzenia, które wymagając profesjonalnego montażu oraz konserwacji, decydując się na kupno takiego urządzenia warto pomyśleć o pomocy specjalistów. Firma Klima-Premium oferuje wysokiej jakości usługi związane z montażem i serwisowaniem urządzeń marek Fujitsu, Mitsubishi oraz Kaisai.

Materiał partnera