Fototapety idealnym sposobem na ozdobienie pokoju dziecięcego

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko miało piękny pokój. Nie dziwi więc dominująca w nim ilość zabawek i kolorów. Aby w szybki sposób ozdobić ściany, poleca się zastosowanie fototapety, która pomoże stworzyć przytulne, wesołe i gustownie urządzone pomieszczenie.

Dlaczego fototapeta?

Jest to idealny pomysł, by odświeżyć pokój dziecka bez przeprowadzania dużego remontu – można bardzo łatwo je przykleić. Wśród zalet położenia fototapety warto wspomnieć także o tym, że:

  • są one kolorowe, urzekają radością i ciekawymi wzorami, które jednocześnie mogą rozwijać zainteresowania oraz być dla malucha źródłem wiedzy – w zależności od wybranego przez nas wzoru (np. mapa edukacyjna).
  • To dobry sposób na wykończenie fragmentu pokoju, może optycznie zmienić wygląd pomieszczenia (podwyższenie ścian lub skrócenie prostokątnego kształtu). Ponadto fototapeta pomoże zakryć nierówności i ubytki w ścianie.
  • Są łatwo dostępne – można je nabyć zarówno w sklepach z artykułami dekoracyjnymi, drukarniach, jak i kupić je przez internet.
  • Jej wzory są nieograniczone – bohaterowie bajek, zwierzęta, rośliny, a nawet rodzinne zdjęcia.

Jest ona doskonałą alternatywą dla plakatu czy obrazu. Fototapety nadadzą wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Pełnią funkcję ochronną – są skutecznym sposobem na ochronę ściany przed zabrudzeniami (fototapety można przetrzeć wilgotną ścierką w celu pozbycia się zabrudzeń).

Są produkowane w różnych wymiarach, więc można położyć je na fragment lub całą ścianę.

Jak wybrać odpowiednią fototapetę?

tym, że wybór fototapet jest ogromny, nie trzeba nikogo przekonywać. Pokój dziecka to miejsce, gdzie spędza ono najwięcej czasu, dlatego warto wybrać dekorację wyjątkową, która zachęci je do aktywności i zabawy. Wybierając odpowiedni wzór, warto sugerować się wiekiem, płcią oraz gustem dzieci. Należy pamiętać także o tym, że nie trzeba być złotą rączką, aby poradzić sobie z aplikacją fototapety. Jak dodaje nasz rozmówca, przedstawiciel firmy Color City: to niebanalny, niepowtarzalny i kreatywny element wystroju wnętrz. Dzięki nim można całkowicie odmienić oblicze wielu pomieszczeń. Sprawdzają się zarówno w mieszkaniach i domach prywatnych, jak i w obiektach użytkowych.

Materiał partnera