Fototapeta z samochodem wspaniałym elementem dekoracyjnym do pokoju chłopca

Samochód to jeden z najczęściej wybieranych motywów fototapety zdobiącej chłopięcy pokój. Nic w tym dziwnego. Śmiganie pięknym autem to marzenie niejednego małego mężczyzny. Z różnych względów warto marzenie to podtrzymywać. Pomoże w tym umieszczenie wizerunku pojazdu na ścianie w formie fototapety. Rozwiązanie to ma wiele zalet, które przedstawia poniższy artykuł.

Fototapeta w dziecięcym pokoju jest świetnym pomysłem nie tylko z uwagi na wzbogacenie wystroju w oryginalny sposób. Cechuje ją też trwałość i odporność na zabrudzenia, które łatwo usunąć wilgotną ściereczką. Ma to niemałe znaczenie w przypadku wnętrza, w którym mały urwis spędza tak wiele czasu, bawiąc się, ucząc czy odpoczywając.

Motyw uniwersalny

Firmy specjalizujące się w produkcji, sprzedaży i instalacji fototapet, np. szczecińska Kraina Barw, mają w ofercie mnóstwo wzorów przedstawiających samochody, zarówno w formie zdjęć, jak i w postaci kreskówkowej, co docenią zwłaszcza najmłodsi. Auto jednak samo w sobie jest motywem zdecydowanie mniej infantylnym niż choćby postać z ulubionego serialu, która w ciągu roku lub dwóch łatwo może się znudzić. Fototapeta z samochodem będzie rosła wraz z dzieckiem – w czasie zmienią się raczej tylko wywoływane przez nią wrażenia.

Rozwijanie umiejętności i poczucia estetyki

Piękne linie pojazdu oddziałują na poczucie estetyki i małego chłopca, i nastolatka (o dorosłych mężczyznach nawet nie wspominając!), a w dodatku je rozwijają, co często znajduje przełożenie również na niezwiązane z motoryzacją dziedziny. Być może nasza pociecha będzie ćwiczyć oko i rękę, przerysowując widniejące na ścianie auto, a w przyszłości pomyśli dzięki temu o pracy grafika lub nawet projektanta samochodów!

Inspiracja i motywacja

Codzienne obcowanie z obrazem pojazdu może się stać inspiracją do snucia zawodowych planów i – co się z tym wiąże – motywacją do nauki, zwłaszcza przedmiotów ścisłych. Biegłe opanowanie matematyki czy fizyki jest bowiem niezbędne, by takim projektantem zostać. W razie kłopotów z trudniejszym zadaniem podczas odrabiania lekcji spojrzenie na fototapetę z samochodem z pewnością o tym przypomni i zwiększy zapał do pracy. Zdobyta wiedza przyda się zaś niezależnie od tego, czy z czasem dziecko zapragnie zostać kimś innym.

Duch zdrowej rywalizacji

Nie każdy chłopiec przejawia talent czy zainteresowanie w dziedzinie nauk ścisłych, nie oznacza to jednak, że nie może interesować się samochodami. Być może marzy o zawodowym ściganiu się sportowym autem – marzenie to zaś podtrzymuje w nim ducha zdrowej rywalizacji, co może zaprocentować w przyszłości na wiele różnych sposobów, z których wyścig jest tylko jednym.

Przyjemność przebywania we własnym pokoju

Zainteresowanie autami może równie dobrze być czystym hobby. W tym przypadku umieszczenie wizerunku samochodu na fototapecie sprawi po prostu, że chłopiec najzwyczajniej w świecie będzie lubił przebywać w swoim pokoju. To też jest niezwykle ważne. Z tego względu pamiętajmy również o tym, aby nie przesadzać z krzykliwymi kolorami czy przesadną wzorzystością fototapety. Zbyt intensywne barwy mogą być bowiem męczące, a w pokoju dziecięcym i tak zazwyczaj jest dużo kolorowych zabawek. Dlatego jeśli decydujemy się na mocny wzór albo kolor fototapety z samochodem, umieśćmy ją tylko na jednej ścianie lub postawmy na stonowane meble.

Materiał partnera