rolety zewnetrzne

Eleganckie i praktyczne – zalety rolet zewnętrznych

Dzięki ogromnej funkcjonalności, rolety zewnętrzne zdobywają sobie coraz szersze grono miłośników. Na początku decydowano się na ich montaż jedynie na parterach budynków, w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Dziś jednak użytkownicy stawiają na nie także z innych powodów. Jakie korzyści daje zamontowanie rolet zewnętrznych, dowiesz się z naszego artykułu.

Szeroki zakres korzyści

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z Salonu Okien i Drzwi Makra 2: Rolety zewnętrzne to przede wszystkim dodatkowa bariera ochronna przed włamywaczami, jednak nie tylko. Zamontowanie tego typu rolet daje bowiem także bardzo wiele innych korzyści, i to zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Rolety doskonale chronią przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi: nadmiernym słońcem, wiatrem, deszczem czy śniegiem. Zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną, latem przeciwdziałają nadmiernemu nagrzewaniu, natomiast zimą ochładzaniu pomieszczeń. Ponadto stanowią bardzo dobrą izolację akustyczną oraz chronią prywatność domowników. Ten ogrom trudnych do przecenienia zalet, ma wpływ na to, że z roku na rok obserwujemy zwiększające się zainteresowanie ich montażem.

Korzyści potwierdzone liczbami

Według badań, korzystanie z rolet zewnętrznych w okresie letnim pozwala na ograniczenie wpadających do wnętrza promieni słonecznych aż o 80 proc. Takich możliwości nie dają rolety wewnętrzne, ponieważ nie są w stanie skutecznie odbijać światła. Rolety zewnętrzne zatrzymują promienie jeszcze przed szybą, co sprawia, że nawet w najcieplejsze dni, wewnątrz domu możemy cieszyć się przyjemnym chłodem i zaciemnieniem.

Z kolei w okresie zimowym, rolety zewnętrzne stanowią doskonałą barierę dla uciekającego z wewnątrz ciepła. Ocenia się, że przez okna ucieka z domu aż do 25 proc. ciepła. Rolety zewnętrzne w poważny sposób ograniczają ten efekt, jednocześnie ograniczając koszty ogrzewania. Przy rozsuniętej rolecie, pomiędzy szybą a pancerzem powstaje coś na kształt poduszki powietrznej, która pełni funkcję dodatkowej warstwy izolującej. Dzięki temu korzystając z rolet zewnętrznych, nawet w trakcie najbardziej srogiej zimy, w naszym domu będzie ciepło.

Materiał partnera