drzwi antywłamaniowe - wymiana zamka

Drzwi antywłamaniowe – wymiana zamka

Zepsucie zamka czasem sprawia, że wygodniej jest nam zakupić nowe drzwi niż nowy zamek. Zawsze można sugerować się tym że drzwi już są stare czy nie pasują do wystroju. Ale czy nie taniej jest wymienić zamek w drzwiach, który możemy kupić w każdym większym sklepie za jedynie kilkadziesiąt może kilkaset złotych?

Wcześniej czy później każdego z nas czeka wymiana zamka w drzwiach z https://www.abc-zabezpieczen.pl/, ponieważ po prostu pewne elementy zamka wraz z jego częstym używaniem niszczeją, to sprawia że potrzeba jest szybka interwencja. Na samym początku warto wspomnieć, że nie w każdej sytuacji trzeba wymieniać klamkę i szyld. Nie każdy wie, ale wystarczy zmiana samego zamka, czyli tego elementu do którego wsuwany jest klucz. Kiedy słyszymy na temat wymiany zamka w drzwiach antywłamaniowych mamy w głowie jakieś skomplikowane prace z tym związane. Wydawać by się mogło, że do tego potrzebna będzie ekipa fachowców. Nic jednak mylnego, ponieważ wymiana zamka w drzwiach antywłamaniowych jest równie prosta co wymiana innych zamków. Warto wcześniej zaopatrzyć się w śrubokręt i coś do odmierzenia wymiarów, na ten przykład może to być linijka czy miarka krawiecka. Standardowo aby dobrać się do zamka należy w pierwszej kolejności odkręcić klamkę oraz szyld. Po odkręceniu pierwszych elementów naszym oczom ukaże się zamek. Naszym celem jest aby go wyciągnąć, a więc rozkręcamy kolejnych kilka śrubek, które trzymają ten oto zamek i wciągamy go na zewnątrz. Jednak nie zawsze może być tak kolorowo, zamek wcale nie musi od razu wyjść, trzeba będzie użyć nieco siły oraz śrubokrętu aby nieco go podważyć, wtedy z pewnością powinno się nam udać. Przed zakupem nowego zamka trzeba dokładnie odmierzyć wymiary w innym przypadku zamek może nie pasować. Oczywiście jeszcze będzie nas czekał wybór spośród wielu rodzajów zamków. W dzisiejszych czasach mamy możliwość korzystania z nowoczesnych rozwiązań, które wykluczają używanie klucza a stawiają na wpisywanie kodu bądź też posługiwanie się kartą.

Jeżeli zauważyliśmy, że zamek się zacina bądź klucz ma pewne defekty warto szybko tym tematem się zainteresować. Są to pierwsze oznaki, że w całkiem niedługim czasie może czekać nas dorabianie klucza, bądź wymiana zamka. Jest to normalna sytuacja, ponieważ z czasem zamki potrafią się zużywać. Wszystko zależy z jakiego materiału zostały wykonane. Wymiana zamka nie kosztuje fortuny a daje nam w zamian duże bezpieczeństwo.