Dmuchawy do liści – budowa i zalety ich stosowania

Dmuchawy do liści to nowoczesna alternatywa dla poczciwych grabi. Stanowią obowiązkowy element wyposażenia służb zajmujących się zielenią miejską, ale coraz częściej sięgają po nie także klienci indywidualni, którzy chcą ułatwić sobie jesienne prace ogrodowe. Jak działa dmuchawa do liści, jakie jej funkcje i zalety przemawiają za korzystaniem z niej?

Dmuchawy do liści – możliwości i warianty

Wybierając dmuchawę do liści, powinniśmy w pierwszej kolejności zastanowić się, na jakiej powierzchni będzie ona używana. Jeżeli dysponujemy niewielkim skrawkiem zieleni, możemy spokojnie sięgnąć po dmuchawę zasilaną elektrycznie. Ma ona przewód, który może być kłopotliwy, ale przy niewielkiej przestrzeni nie będzie to bardzo uciążliwe. Jeżeli natomiast dmuchawa ma obsługiwać duży ogród, przewód będzie za krótki i zaczną się improwizacje z przedłużaczami – ani wygodne, ani bezpieczne.

Z myślą o dużych ogrodach powstały dmuchawy zasilane spalinowo. Są one nie tylko bardziej mobilne, ale też mają większą moc, a więc pracuje się z nimi szybciej niż z tymi na prąd.

Nie tylko dmuchanie – co można zrobić dmuchawą do liści?

Choć podstawową funkcją dmuchawy do liści jest przemieszczanie suchych liści przy pomocy strumienia powietrza, nie jest to jedyne, co oferują tego typu urządzenia. W zależności od zaawansowania możemy korzystać z regulacji siły wydmuchu – pozwala to dostosować moc urządzenia do potrzeb.

Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie dmuchawy z odkurzaczem – możemy wtedy nie tylko łatwo zbierać liście w jedno miejsce, ale też usuwać je z ogrodu razem z innymi drobnymi odpadkami. W niektórych modelach liście są rozdrabniane przed tym, jak wylądują w worku, dzięki czemu zajmują mniej miejsca.

Jakie są korzyści płynące z używania dmuchawy do liści? Przede wszystkim znaczące usprawnienie pracy. Sprzątanie ogrodu staje się nie tylko szybsze, ale też dużo lżejsze. Należy pamiętać, że dokładnie oczyszczony ogród jest zdrowszy. Gnijące liście są pożywką dla bakterii i grzybów. Jest to nie tylko nieestetyczne, ale też niebezpieczne. Z kolei dobrze zagospodarowane suche liście stają się pożytecznym kompostem.

Dmuchawy docenią szczególnie posiadacze dużych połaci zieleni. Wysokiej jakości dmuchawy w przystępnych cenach proponuje www.kerpol-karcher.pl.

Materiał partnera