cyklinowanie Warszawa

Dlaczego warto zlecić renowację podłogi profesjonalnej firmie?

Zdecydowanie warty polecenia jest tradycyjny parkiet, który zachwyca pod każdym względem – estetycznym i wytrzymałościowym. Jak każda rzecz jednak po pewnym czasie może zacząć ulegać zniszczeniu. Na szczęście w tej sytuacji nie trzeba go wymieniać, bo wystarczy odświeżenie. Żeby zrobić to odpowiednio dobrze, zatrudnijmy do tego zadania profesjonalistów. Dlaczego? O tym w poniższym artykule.

Samodzielne cyklinowanie parkietu? Lepiej nie ryzykować!

Tak na ścisłość – zrobić można wszystko samodzielnie, ale jaki będzie efekt, tego nie wiadomo. W wielu przypadkach, gdy mowa o nieskomplikowanych, niewymagających fachowej wiedzy pracach, może się udać uzyskać ciekawy rezultat. Są jednak takie zadania – do nich właśnie zaliczamy renowację podłogi – potrzeba nie tylko fachowej wiedzy, ale również specjalistycznego sprzętu, a jedno, jak i drugie zapewnia tylko profesjonalna firma.

Pamiętajmy, że nie istnieje jeden sposób odnowy parkietu, a w zależności od tego, jak została wykonana podłoga, należy użyć odpowiedniego preparatu. Przykładowo powłoki lakierowane wymagają innego podejścia niż olejowane. Jeśli o to się nie zatroszczymy, trwale uszkodzimy parkiet, który później ciężko będzie doprowadzić do lepszego stanu. To samo w przypadku źle dobranego materiału ściernego – może tak zniszczyć podłogę, że nie pomoże jej odświeżenie, a niezbędna stanie się jej wymiana.

Wymagający proces cyklinowania

Proces cyklinowania jest wymagający, trzeba do niego użyć specjalistycznych narzędzi. Proces może być przeprowadzony jedynie na podłogach nieruchomych, co czasem stwarza problemy, gdy trzeba odświeżać parkiet w trudno dostępnych miejscach (np. pod grzejnikami), co jednocześnie pokazuje trudność tej pracy dla osób niemających z tym styczności na co dzień.

Warto też pamiętać, że cyklinowanie parkietu to wieloetapowy proces, często więc tę czynność trzeba powtórzyć wiele razy (od 3 do 5). Niezwykłe jest też istotne, by dobrać odpowiedni papier ścierny. Profesjonaliści (takich znajdziemy między innymi pod adresem firmy Cyklinowanie Warszawa) zwracają też uwagę na to, z jakim mają do czynienia gatunkiem drewna, dzięki czemu nie uszkodzą podłogi.

Dlaczego cyklinowanie jest tak ważne?

Drewno – jak każdy materiał – jest podatne na uszkodzenia. Mogą być różne, ale niezależnie od skali zniszczeń jest pewne: podłoga prezentuje się coraz gorzej. Przetarcia, zarysowania czy przebarwienia mają negatywny wpływ na estetykę parkietu. Cyklinowanie przywraca podłodze pierwotny wygląd, więc znów możemy się cieszyć z jej niezwykłego piękna. Co równie ważne, cyklinowanie jest niezbędne przed wykonaniem impregnacji.

Dzięki cyklinowaniu mamy pewność, że podłoga nie tylko ożyje, ale zachowa swoje cudowne właściwości przez wiele lat.

Materiał partnera