Dlaczego warto zdecydować się na okap sufitowy?

Kuchnia to pomieszczenie wymagające efektywnej wentylacji. Zapachy, tłuste opary, wilgoć – wszystko to trzeba skutecznie usuwać, by stworzyć optymalne warunki w kuchni. Podstawą jest dobry okap, który pomoże pozbyć się zanieczyszczeń powstających podczas gotowania i smażenia, zabezpieczy kuchnię przed szkodliwymi czynnikami, a także zapewni komfort domownikom. Dlaczego warto wybrać okap sufitowy?

Estetyka

Jednym z największych atutów okapów sufitowych jest fakt, iż są one praktycznie niewidoczne. Zajmują mało miejsca, nie rzucają się w oczy i dzięki temu nie zaburzają aranżacji wnętrza. Wysokiej jakości stal i hartowane szkło sprawiają, że okap wygląda szlachetnie, ale bardziej przypomina dekorację pomieszczenia niż typowo użytkowe urządzenie. Takie rozwiązanie cenią sobie zwłaszcza miłośnicy minimalistycznego designu i nowoczesnego wystroju wnętrz. O dobrej jakości okap sufitowy można też łatwo dbać – jest odporny na zabrudzenia i można go bez problemu czyścić, dzięki czemu wygląda na zadbany i dobrze się prezentuje. Nic więc dziwnego, że okap sufitowy – estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie dające bogate możliwości w zakresie modernizacji systemu wentylacji i utworzenia cichej kuchni, cieszy się coraz większą popularnością.

Funkcjonalność

Okapy sufitowe są jak sama nazwa wskazuje instalowane na suficie, zarówno tym właściwym, jak i obniżonym. Takie umiejscowienie tego urządzenia jest niezwykle wygodne i pozwala na zaoszczędzenie miejsca w kuchni. Doskonale sprawdza się zwłaszcza w przypadku kuchni otwartych i wyspowych. Mimo niepozornego wyglądu, okapy sufitowe są niezwykle efektywne i skutecznie usuwają nieczystości powstające w trakcie gotowania. Dzięki solidnej konstrukcji łączącej stal nierdzewną ze szkłem hartowanym, wysokiej jakości okapy wyróżnia wysoka trwałość i odporność na zabrudzenia, działanie wilgoci czy temperatury. Takie urządzenia są mniej awaryjne i zapewniają wydajną pracę przez wiele lat. Dodatkowym udogodnieniem dla użytkowników okapów sufitowych jest możliwość sterowania elektronicznego za pomocą pilota.

Cicha, nowoczesna kuchnia

Tak sprytnie ukryty okap pozwala na wykorzystanie możliwości nowoczesnych systemów wentylacji. Okap sufitowy umożliwia utworzenie w domu bądź mieszkaniu cichej kuchni. Co to oznacza w praktyce? Sięgając po rozwiązania systemów wentylacji wyciągowej Vilpe, wyeliminujemy silnik wbudowany w okap i zastąpimy go silnikiem zewnętrznym, czyli wentylatorem dachowym. Jakie są zalety takiej technologii? Urządzenie z silnikiem umieszczonym poza kuchnią pracuje bezgłośnie, zapewniając komfort i spokój domownikom. Umieszczenie wentylatora na zewnątrz kuchni nie obniża wydajności okapu – wręcz przeciwnie, takie urządzenie działa niezwykle skutecznie i efektywnie usuwa zużyte powietrze oraz nieprzyjemne zapachy z pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest zastąpienie tradycyjnej kratki wentylacyjnej nowoczesnym nawiewnikiem, który skutecznie filtruje powietrze z zewnątrz. Cicha, nowoczesna kuchnia to przyszłość w każdym domu.

Materiał partnera