meble na wymiar

Dlaczego warto kupować meble na zamówienie?

Niegdyś wszystkie domy wyglądały niemal tak samo – ten sam układ mieszkania, te same sprzęty AGD… i te same meblościanki, które w czasach PRL-u miały się świetnie.  Choć mogą się miło kojarzyć i być dość funkcjonalne, to daleko im było do naprawdę ładnego wyglądu i do funkcjonalności w pełnym tego słowa znaczeniu. Dziś każdy z nas może zamówić meble na indywidualne zamówienie. Czy faktycznie warto w nie zainwestować?

Meblościanki do lamusa

W latach 60., 70. czy 80. o meblach na wymiar  nikt nie myślał, bo nawet na zachodzie zjawisko mebli na zamówienie zwyczajnie nie istniało, a szczytem luksusu były meble sprowadzone z zagranicy, które od naszych były ładniejsze, lżejsze i bardziej funkcjonalne. Na całe szczęście wraz z rozwojem technologii i usług oraz spadku cen za te usługi mamy dziś możliwość doboru mebli pod każdym względem i zaprojektowania ich pod własne potrzeby i swoje mieszkanie. Teraz problemem jest już tylko ogrom wyboru możliwości i materiałów.

Budowanie gniazda

Meble na wymiar mają w sobie coś z budowania własnego gniazda. Albo raczej – zamawianie mebli na wymiar to de facto budowanie gniazda domowego, bo takie meble będą całkowicie nasze, całkowicie indywidualne. Nawet jeśli ktoś inny zamówi meble z tego samego materiału, to i tak układ i wymiary będą inne. W końcu układ mieszkań, nawet jeśli na projekcie architektonicznym jest taki sam dla całego pionu, w praktyce w każdym domu jest inny, bo każdy z nas żyje i funkcjonuje inaczej. Dziś to nie my dopasowujemy się do mieszkania i mebli, ale meble dopasowują się do nas. Mamy nawet możliwość zamówienia rozwiązań nietypowych, które będą charakterystyczne wyłącznie dla naszej kuchni.

Nie tylko kuchnia

Najbardziej charakterystycznym, ale i najczęściej urządzanym meblami na wymiar pomieszczeniem jest oczywiście kuchnia. W końcu to ona jest sercem domu – to tu  przygotowujemy posiłki i jadamy w rodzinnym gronie, a jeśli często kogoś gościmy to nierzadko właśnie w kuchni. Dlatego ważne jest, aby układ mebli i urządzeń – szafek, zmywarki, zlewozmywaka, lodówki i innych – był dla nas możliwie jak najbardziej przyjazny i zapewniał szybki dostęp. Ale to nie wszystko – ważne jest też to, aby meble i wystrój kuchni nam się podobały, bo tylko wtedy będziemy się naprawdę czuć jak w domu. Dlatego zamiast do sklepu z gotowymi meblami  warto udać się do producenta takich mebli – jak np. firmy Pinio, która dysponuje własną stolarnią i może zaprojektować meble oraz dodatki (np. panele dekoracyjne na grzejniki) nie tylko do kuchni, ale i do każdego pomieszczenia, tak, aby ze sobą współgrały i służyły nam możliwie jak najlepiej. I jak najdłużej.

Materiał partnera