firma tapicerska

Czym się kierować, wybierając firmę tapicerską?

Decydując się na zakup lub odnowienie mebli, możemy skorzystać z oferty firmy tapicerskiej, w której zakupimy wymarzoną tkaninę. W ten sposób tchniemy w nasze meble nowe życie. To, jaką firmę tapicerską wybierzemy, zależy od kilku podstawowych rzeczy.

Oferta na miarę

Przede wszystkim powinniśmy kierować się szerokim wyborem oferowanego asortymentu. Jeśli interesują nas tkaniny obiciowe, sporządźmy listę kilku firm, które mają cały katalog takich tkanin. Dzięki temu będziemy mieli w czym wybierać i faktycznie zdecydujemy się na to, co nas zachwyci. Ograniczanie się do niewielkiej puli materiałów spowoduje, że w niedługim czasie znów zechcemy wymienić tkaninę, ale też wymusi na nas zapłacenie konkretnej ceny. Pamiętajmy, że rozbudowany katalog, to również różne przedziały cenowe, z których możemy dopasować ten idealny dla nas.

Jakość i rekomendacje

Bardzo ważne jest to, jaką jakość materiałów oferuje dana firma. Warto poczytać w internecie opinie na temat danego sklepu – być może z pozoru nieciekawy sklep okaże się doskonały pod względem obsługi i będziemy mieli szansę poradzić się sprzedawcy, który doskonale zna się na materiałach, które prezentuje.

Zwróćmy również uwagę na dostępność akcesoriów takich, jak kleje, zszywki czy okucia tapicerskie. Po co mamy biegać od sklepu do sklepu, jeśli możemy kupić wszystko w jednym miejscu (np. hurtownia ARTMEB)?

Formy płatności

Ostatnią bardzo ważną, aczkolwiek lekceważoną sprawą jest dostępność różnych form płatności. Raczej omijajmy miejsca, w  których można płacić tylko gotówką, chyba, że właśnie uznajemy tylko taką formę. Znacznie wygodniejsza jest możliwość uiszczenia opłaty kartą debetową lub kredytową, ponieważ w sklepie z tkaninami raczej trudno jest nam przewidzieć ostateczny koszt naszych zakupów.

Materiał partnera