Czym charakteryzują się okna skandynawskie?

Budując dom lub remontując mieszkanie, dużą uwagę przykładamy do aranżacji wnętrza, kolorystyki ścian i wyboru mebli. Niestety, po macoszemu traktujemy zakup odpowiednich okien. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wpływają one nie tylko na funkcjonalność naszego gniazdka, ale także jego wygląd. Co powinniśmy wziąć pod uwagę, zamawiając okna? Czym charakteryzują się okna skandynawskie?

Jakie powinny być okna idealne? Szczelne, wytrzymałe i estetycznie wykończone. Dokładnie takie są okna skandynawskie. Dowiedz się, z jakich innych powodów warto postawić na ten typ okien i czym różnią się, od tradycyjnych okien europejskich.

Komfort i bezpieczeństwo

Styl skandynawski triumfuje – z zimnych, nordyckich krajów rozprzestrzenił się na cały świat. Pokochali go projektanci wnętrz, jak i amatorzy designu. Nic dziwnego – wykorzystanie naturalnych materiałów i jasnych kolorów gwarantuje stylowy i przytulny efekt. Czy skandynawskie okna również mogą poszczycić się takim spektrum zalet? Zdecydowanie tak! Tego typu okna to świetna propozycja dla osób, które szukają nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań, zapewniających funkcjonalność i estetyczne wykończenie.

Różnice między oknami europejskimi a skandynawskimi

Ten rodzaj okien zapewnia doskonałą szczelność, wyjątkową wytrzymałość oraz świetną ochronę przed włamaniami. W przeciwieństwie do tradycyjnych, europejskich okien, skandynawskie otwierają się na zewnątrz. Wynika to z trudnego klimatu panującego w chłodnych, nordyckich krajach i porywistego wiatru. Konstrukcja skandynawskich okien wykorzystuje siłę podmuchu do jeszcze mocniejszego dociśnięcia skrzydła do ościeżnicy, dzięki czemu zyskujemy szczelniejsze okna. Ich zastosowanie w domu ogranicza straty ciepła, nic więc dziwnego, że decydują się na nie miłośnicy energooszczędnych technologii i domów pasywnych. Okna skandynawskie znajdziemy w ofercie cieszącej się zaufaniem klientów firmy Patio w Szczecinie.

Okna skandynawskie – idealne do małych przestrzeni

Dzięki temu, że okna otwierają się na zewnątrz, zyskujemy możliwość zagospodarowania parapetu, na którym mogą znaleźć się dekoracyjne dodatki i rośliny. Co więcej – ten typ otwierania nie przytłoczy małego pokoju i sprawia, że wnętrze wydaje się przestronniejsze. Okna skandynawskie otwierane na zewnątrz to znakomita jakość połączona z atrakcyjnym designem. Przypadną do gustu osobom, które preferują rozwiązania nie tylko funkcjonalne i energooszczędne, ale także stylowe i eleganckie.

Materiał partnera