cegła

Czy warto kupić cegłę do aranżacji wnętrza?

Nowoczesne rozwiązania w projektowaniu wnętrz często zaskakują i sięgają po elementy, które na pierwszy rzut oka wcale nie kojarzą nam się z ciepłą aranżacją i przytulnym wykończeniem. Jednak ponad wszystko stawiamy na próby stworzenia wnętrz zgodnych z naszym charakterem i oryginalnymi pomysłami. Jednym z takich pomysłów jest wykorzystanie cegły w aranżacji wnętrza – szybko rozprzestrzenił się, zdobył całą rzeszę zwolenników oraz wyznaczył nowe trendy i zaproponował różnorodną stylistykę. Cegłę wkomponujemy do wszystkich pomieszczeń zaprojektowanych wg różnego stylu. Może być traktowana jako dominanta wykończeniowa albo dodatek do nietypowej aranżacji.

Rzeczywiście cegła ma bardzo liczne zastosowania, a jej użycie pozostawia nam wielką dowolność – możemy ułożyć mały fragment cegły na panelu ściennym, a możemy wyłożyć nią całą ścianę. Może służyć do podkreślenia charakteru wnętrza, a może nadać mu wyjątkowego stylu. Świetnie wpisuje się w wystrój klasyczny, starodawny oraz nowoczesny.

Cegła do różnego rodzaju pomieszczeń

Powinniśmy mieć na uwadze to, że istnieją różne rodzaje cegły. Nie do każdego pomieszczenia nadaje się każdy z nich. Inaczej zaaranżujmy łazienkę czy kuchnię z motywem cegły , inaczej zaś – salon. Surowa czerwona cegła sprawi wrażenie przepychu i nieładu w małych pomieszczeniach, w przestronnych natomiast – może nadać ostrości, oryginalnej drapieżności oraz stworzyć wnętrze stylizowane na wielkomiejskie lofty albo budynek przemysłowy. Cegła jest bardzo odważnym i mocnym akcentem w aranżacji wnętrz, dlatego dobrze, jeśli pozostałe detale zostaną dobrane w zgodzie z zasadą minimalizmu. Najlepiej z wystrojem wnętrza współgra biała cegła, jest do niej łatwiej dobrać dodatki oraz pozostałe kolory ścian. Czerwona cegła daje nam nieco mniejsze pole manewru i zobowiązuje do pewnych reguł.

Sposób wyłożenia cegły w pomieszczeniach

Raczej nie spotykamy się z wykończeniem całego pomieszczenia z wykorzystaniem cegły – zwykle stanowi ona zaledwie jego większą albo mniejszą część. Cegła może stanowić tło panelu telewizyjnego, wyżłobienie szafek, wnęki w ścianach, a także całą płytę ścienną, np. w korytarzu. Do cegły świetnie pasują charakterne dodatki i nowoczesne gadżety – wyraziste malowidła czy komplety halogenów. W wersji stylizowanej na starodawną cegła świetnie stworzy przestrzeń wiejską albo eleganckie pomieszczenia w stylu retro. Wystarczy dobrać odpowiednie miejsce, które zaaranżujemy z motywem cegły, zdecydować się na jej kolor oraz zestawić idealne dodatki.

Cegła to jeden pomysł, który daje nam mnóstwo możliwości. Pozwoli zaaranżować zupełnie różnorodne wnętrza. Cieszmy się tym dobrodziejstwem i korzystajmy z tego prostego i zaskakującego sposobu na wykończenie mieszkania. Puśćmy swoje wodze fantazji, aby zaaranżować wymarzoną przestrzeń. Za pomocą cegły zamienimy wnętrze w awangardową galerię, wielkomiejski loft, rustykalny zapiecek albo elegancki salon retro. Jeśli nie mamy pomysłu na aranżację wnętrza z cegłą, skorzystajmy z porad specjalistów.