Charakterystyka wnętrz urządzonych w stylu kolonialnym

W dzisiejszych czasach nie mamy problemów z brakiem towarów. Jest zupełnie na odwrót – bogactwo produktów niejednokrotnie nasz przerasta. Dlatego urządzając dom czy mieszkanie powinniśmy zadecydować, w jakim stylu zaaranżujemy nasze wnętrza. Dzięki temu zdecydowanie zawęzimy ofertę i łatwiej dobierzemy interesujące nas meble oraz dodatki.

Styl kolonialny – podstawowe cechy

Styl kolonialny przede wszystkim wyróżniają meble z egzotycznych gatunków drewna, takich jak palisander czy mahoń. Najczęściej są one bardzo masywne. Mogą za to przyjmować wiele barw, od jasnych brązów, po ciemne fiolety. Wszystko zależy od tego, w jakiej tonacji chcemy urządzić nasz gabinet czy biblioteczkę, gdzie meble w stylu kolonialnym najlepiej się wpisują. Komody bądź szafki, które wybierzemy, mogą mieć szuflady, przeszklenia czy nawet być zdobione fantazyjnymi wzorami, same w sobie stanowiąc idealną ozdobę. Urządzając dom w stylu kolonialnym, warto nie tylko zainwestować w odpowiednie meble, ale również zatroszczyć się o dodatki, np. różnego rodzaju narzuty, dywany i poduszki.

Zalety mebli z egzotycznych gatunków drewna

Wybierając meble z egzotycznych gatunków drewna na pewno nie będziemy zawiedzeni – mówi nasz rozmówca ze sklepu indyjskiego Ramadan. Dlaczego? Przede wszystkim charakteryzują się ogromną wytrzymałością, solidnością i odpornością, głównie na wilgoć. Z tego powodu mogą zdobić nasze wnętrza przez lata, a nawet stać się częścią spadku dla naszych dzieci. W odpowiedni sposób olejowane bądź lakierowane, cały czas będą wyglądać jak nowe. Trzeba pamiętać, że styl kolonialny jest stylem bardzo wyrazistym, nie można zatem przesadzić. Należy przemyśleć aranżację wnętrza, umiejętnie dobierając pozostałe przedmioty, jakie się w nim znajdą. Dzięki temu, meble – chociaż masywne – nie przytłoczą pomieszczenia, ale nadadzą mu pożądanego charakteru.

Materiał partnera