Charakterystyka reflektorów sufitowych

Reflektory sufitowe oraz plafony są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych żyrandoli i lamp. Składają się z najwyższej jakości oprawy i oświetlenia wykonanych ze szlachetnych materiałów: ceramiki, drewna, kamienia, kryształu, metalu, szkła i szkła alabastrowego czy witraża. Charakteryzują się starannością wykonania i szlachetnymi liniami. Co jeszcze można o nich powiedzieć?

Wygląd

Plafony, żyrandole i inne źródła światła na suficie powinny swoimi kształtami komponować się z każdym wnętrzem. Szeroki wybór materiału, z jakiego są wykonane, pozwala na dopasowanie do wnętrz pod względem kolorystycznym oraz rodzajowym, dlatego mamy już na starcie ułatwiony wybór. Reflektory sufitowe – takie jak na przykład te z firmy Strefa Światła – zaprojektowane są tak, aby z łatwością można było dopasować do nich pozostałe oświetlenie: podłogowe, ścienne czy stołowe. Razem w zestawie tworzą spójny i kompletny zestaw kompatybilny pod względem designu i kolorystyki.

Miejsca

Reflektory sufitowe i plafony spełniają swoją praktyczną funkcję przede wszystkim w pomieszczeniach o średniej wielkości i niewysokich. Wszędzie tam, gdzie długa i wisząca lampa mogłaby przeszkadzać lub absorbować zbyt dużo przestrzeni. W takich wnętrzach lepiej sprawdzają się lampy umieszczone wysoko pod sufitem, rozpraszające światło z wysoka na całość pomieszczenia. Tego typu lampy najczęściej składają się z kilku odrębnych źródeł światła, a każde z nich można skierować na dowolnie wybrany punkt w lokalu. Światło zatem spełnia kilka funkcji. Nie tylko oświetla całe pomieszczenie już od wysokości sufitu, ale też pozwala na punktowe wyodrębnienie jego najważniejszych fragmentów. Działa trochę jak profesjonalny spot, reflektor, który ma za zadanie oświetlić na scenie jedną postać.

Funkcjonalność

Lampy sufitowe spełniają więc funkcję, jaką nadaje im aranżacja wnętrza; wydobywają z mroku najefektowniejsze obszary pokoju. Oświetlą piękną komodę, wyodrębnią stolik kawowy czy ważne fotografie lub obraz. Stanowią ważny składnik aranżacji pomocny do uzyskania najlepszego efektu estetycznego. Funkcjonalność reflektorów sufitowych przejawia się również ich technicznymi właściwościami. Mogą one posiadać funkcję powolnego zaciemniania, gdzie każda z lamp „żyje własnym życiem” i wypełnia inne zadania. A razem włączone na 100% swoich możliwości utrzymują całość pomieszczenia w ciepłym i przytulnym klimacie. W dodatku możemy sami ten nastrój zmieniać, właśnie poprzez regulację natężenia światła.

Materiał partnera