okna PCV

Charakterystyka okien z PCV

Okna stanowią niezwykle istotny element architektoniczny każdego budynku przeznaczonego dla ludzi. Pozwalają obserwować świat zewnętrzny z bezpiecznej perspektywy pomieszczenia, dają możliwość wietrzenia wnętrz i wprowadzania do nich naturalnego światła, jednocześnie chroniąc przed deszczem, chłodem i hałasem.

Jednak funkcje praktyczne nie są jedynym kryterium, skłaniającym nas do poświęcenia chwili uwagi stolarce okiennej – zauważa nasz rozmówca z firmy SCHWARZ. Choć faktycznie okna należą do przedmiotów użytkowych, pełnią także ważne funkcje estetyczne, niejednokrotnie nadając ostateczny charakter całemu budynkowi. Ważne jest zarówno rozmieszczenie okien, jak ich kształt oraz ogólna stylistyka.

Izolacyjność okien z PCV

Okna na profilach z PCV charakteryzują się doskonałą izolacyjną termiczną i akustyczną. Z punktu widzenia użytkownika oznacza to, że szczelne okno będzie skutecznie chroniło przed uciekaniem ciepła w czasie chłodów. Zapewni także ciszę w pomieszczeniach, nawet jeśli budynek znajduje się w sąsiedztwie bardzo ruchliwych ulic.

Trwałość okien z PCV

Kolejną zaletą takiej stolarki jest bardzo duża trwałość, w porównaniu do tradycyjnych okien drewnianych. Okna plastikowe nie wymagają uciążliwych zabiegów konserwacyjnych, ponieważ ich kolory nie blakną. Są niewrażliwe na działanie wilgoci, wysokich temperatur i niepalne. Nie poddają się także niszczycielskiej działalności owadów, grzybów i pleśni, co jest częstym problemem w przypadku ram z drewna. Montaż okien z PCV jest równoznaczny ze spokojem nawet nad kilkadziesiąt lat!

Nowoczesny design okien z PCV

Na koniec warto też wspomnieć o możliwościach projektowania okien PCV w rozmaitych kształtach i kolorach. Połączenie wszystkich tych cech sprawia, że plastikowa stolarka okienna jest rozwiązaniem praktycznym, eleganckim, a jednocześnie ekonomicznym, a co za tym idzie – najczęściej stosowanym w nowoczesnej architekturze.

Materiał partnera