bramy garazowe

Charakterystyka garażowych bram segmentowych

Segmentowe bramy garażowe to najczęściej wybierany rodzaj bram na rynku. Wiodącym producentem bram tego typu jest firma Hormann.

Jak zbudowane są bramy segmentowe?

Bramy segmentowe zbudowane są – jak wskazuje sama ich nazwa – z połączonych segmentów, czyli poziomych, podłużnych paneli ze stali, drewna lub połączenia tych i innych materiałów. Między segmentami znajdują się elastyczne uszczelki, które poprawiają parametry izolacji cieplnej i akustycznej bramy. Brama osadzona jest na dwóch zestawach prowadnic – pionowych, zamontowanych po obu stronach otworu drzwiowego garażu oraz poziomych, znajdujących się pod sufitem garażu. W momencie podnoszenia bramy, jej segmenty po kolei wsuwają się w poziome prowadnice. Na rynku znajdziemy wiele modeli bram, między innymi estetyczne bramy z przeszkleniami oraz bramy wyposażone w dodatkową izolację termiczną do ocieplanych garaży.

Zalety bram segmentowych

Duża popularność bram garażowych wynika z wielu ich zalet. Do najważniejszych zaliczyć należy:

  • Wygodę i funkcjonalność – w momencie otwierania segmenty kierują się pionowo w górę. Podczas otwierania żadne elementy bramy nie wychodzą poza krawędź otworu drzwiowego, a zatem nie ma możliwości zawadzenia auta i uszkodzenia go. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne na małych podwórkach z krótkim podjazdem, na których auta zatrzymują się tuż przed bramą, lub w przypadku garaży znajdujących się blisko ulicy.
  • Estetyka – do wyboru mamy szeroki wybór modeli bram, różniących się między sobą materiałem, kolorem oraz rodzajem wykończenia paneli. Z łatwością znajdziemy wśród nich taki, który będzie dobrze komponował się z elewacją naszego domu i podniesie jego walory estetyczne. Nie ma znaczenia, w jakiej technologii dom został skonstruowany – do domów drewnianych idealnie będą pasować bramy również wykonane z drewna. Ponadto brama montowana jest po wewnętrznej stronie otworu drzwiowego, dlatego jego kształt jest również nieistotny – można je zastosować zarówno w przypadku standardowych, prostokątnych drzwi, jak i tych o niecodziennym kształcie, np. zwieńczonych łukiem.
  • Bezpieczeństwo – bramy segmentowe nie tylko skutecznie chronią wnętrze garażu przed wejściem osób niepowołanych, ale są bezpieczne w użytkowaniu na co dzień. Posiadają one rozwiązania technologiczne, które chronią użytkownika przed konsekwencjami awarii, takich jak pęknięcie sprężyn.

Podsumowując – bramy segmentowe to technologia bardzo elastyczna, możliwa do zastosowania w niemal każdym typie garażu, niezależnie od typu konstrukcji, jak i rozwiązań estetycznych.

Bramy marki Hormann znajdziemy w ofercie dystrybutora, firmy Erbi z Legionowa.

Materiał partnera