Cechy idealnego mieszkania dla singla

Coraz więcej młodych ludzi, szczególnie w dużych miastach, może pozwolić sobie na pełną samodzielność finansową i zakup własnego mieszkania. Często jednak są to osoby niebędące w związkach. Mają one zupełnie inne potrzeby i oczekiwania niż np. młode małżeństwa z dziećmi. Jakie powinno być mieszkanie idealne dla singla? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Tryb życia singla

Nasze miejsce do życia powinno być zgodne z jego trybem. Wielodzietna rodzina potrzebuje dużo przestrzeni i wydzielonych pomieszczeń, aby każdy mógł mieć odrobinę dyskrecji i swobody. Ta potrzeba może okazać się zupełnie obca singlowi, który jest gościem we własnym domu, a gdy już w nim przebywa, jest najczęściej sam.

Osoby nietworzące związków na ogół niewiele czasu spędzają w domu. Wolne chwile poświęcają rozrywkom i spotkaniom towarzyskim. Niewiele gotują, ponieważ jadają na mieście. Mieszkanie jest zatem miejscem wyciszenia, form rekreacji w samotności i snu. Single starają się urządzać swoje mieszkania komfortowo, z myślą o tych niewielu aktywnościach, które będą podejmowane w nowym domu. Nie muszą się też do nikogo dostosowywać, dlatego na pierwsze miejsce wysuwa się wygoda. Jednocześnie, ponieważ jedna osoba nie potrzebuje dużo miejsca, można pójść na swoje stosunkowo niewielkim kosztem – mieszkanie idealne dla singla nie musi, a nawet nie powinno być duże – znaczny metraż generowałby zwiększone koszty utrzymania, a zachowanie do w dobrym stanie wymagałoby więcej nakładów pracy.

Mieszkanie dla singla – jakie powinno być?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, bo ilu singli, tyle pomysłów na dom. Mieszkanie idealne dla singla nie jest duże. Najczęściej jest to kawalerka lub mieszkanie dwupokojowe. Ta druga opcja będzie szczególnie korzystna, jeżeli pracujemy w domu. Możemy wówczas mieć ściśle wydzielone miejsce do pracy, aby ta nie wkradała się do innych aspektów naszego życia.

Chociaż jako single szukamy czegoś tylko dla siebie, dobrze jest wziąć pod uwagę perspektywę kilku, kilkunastu lat – nasza sytuacja osobista może się zmienić. Dodatkowy choćby niewielki pokój może pomóc w przyszłości wejść w stały związek i zamieszkać z ukochaną osobą lub zdecydować się na dziecko. Jednocześnie dodatkowy pokój będzie zabezpieczeniem – w razie gorszej sytuacji finansowej możemy podnajmować dodatkową przestrzeń.

Idealne mieszkanie dla singla daje mu swobodę poruszania się. Sprawdzają się tu mieszkania typu studio z kuchnią w postaci aneksu. Single rzadko sobie gotują, więc kuchenna część domu nie musi być rozbudowana. Sporo czasu spędzają natomiast w łóżku oraz na odpoczynku, dlatego ta sfera może być większa i pełna udogodnień.

Mieszkanie singla powinno też dobrze wyglądać, aby chwile w nim spędzane były przyjemne. Warto przewidzieć nieco miejsca dla gości i zastanowić się nad mieszkaniem nieco większym niż to, które zadowoliłoby nas samych. Duży wybór gotowych i planowanych inwestycji, które zadowolą singli, oferuje www.ekobud.com.

Materiał partnera