Budowa klimatyzatorów kanałowych

W zamkniętych pomieszczeniach nie zawsze można cieszyć się czystym i świeżym powietrzem. Ten problem rozwiązują klimatyzatory, mające za zadanie i chłodzić, i oczyszczać powietrze. Nadaje mu pożądane właściwości, zapewniając komfortowe warunki życia oraz pracy. Jednym z rodzajów klimatyzatorów są klimatyzatory kanałowe.

Charakterystyka klimatyzatorów kanałowych

Klimatyzatory kanałowe są jednostkami typu split, składającymi się z jednostki zewnętrznej i jednostek wewnętrznych, odprowadzanych z jednostki centralnej. To z niej odchodzą kanały, podstawowy element odróżniający ten rodzaj klimatyzatorów od innych. Dzięki kanałom powietrze może być rozdysponowane do kilku  miejsc. Zaś automatyczne sterowanie urządzeniem pozwala wyciągnąć średnią temperaturę z poszczególnych pomieszczeń i ustawić pożądaną temperaturę nawiewu. Tym samym nie trzeba indywidualnie sterować klimatyzacją. Jest to wygodne i praktyczne rozwiązanie.

Zalety zainstalowania klimatyzacji

Podstawową zaletą klimatyzatorów kanałowych jest dokładne i równomierne rozprowadzanie powietrza – mówi nasz rozmówca z Hurtowni wentylacji Centrowent. Ponadto, to urządzenia bardzo estetyczne – może być umieszczone w podwieszanym suficie. Powietrze przepływa przez kanały wentylacyjne, które są zakończone kratką nawiewną. Klimatyzatory zapewniają i świeże, i czyste powietrze, gwarantując pożądane przez przebywające w pomieszczeniu osoby warunki.

W jaki sposób dobrać moc klimatyzatora?

Zanim dokonamy wyboru odpowiedniego klimatyzatora, musimy się zastanowić, jak duża moc spełni nasze potrzeby. Jeśli chcemy nie tylko chłodzić powietrza, ale również je ogrzewać, konieczna będzie większa moc. Jej dobór jest uzależniony również od wielkości pomieszczenia, liczby osób w nim przebywających, nasłonecznienia i dodatkowych źródeł ciepła. Biorąc pod uwagę niniejsze kwestie, będziemy mogli podjąć właściwe decyzje.

Materiał partnera