Bez czego nie może obejść się żadna pani domu?

Każda pani domu, niezależnie od tego, czy jest to oddana rodzinie matka, czy niezależna singielka, przykłada szczególną uwagę nie tylko do funkcjonalności swojej życiowej przestrzeni, ale też do estetyki. Dlatego właśnie kobiece mieszkanie poznasz na pierwszy rzut oka: zawsze jest na swój sposób wyjątkowe i piękne.

Kobiety posiadają szczególny zmysł estetyczny, który pozwala im przemienić każdy, nawet najbardziej ciasny kąt w przyjazną przestrzeń, gdzie po prostu chce się przebywać – zapewnia nasz rozmówca z firmy DUO. Nie jest to wynik czarów, ale staranności, pomysłowości i poczuciu smaku, jakim naturalnie obdarzona jest płeć piękna.

Pracownia alchemiczna pani domu

To nieprawda, że miejscem kobiety jest kuchnia – w roli kucharzy świetnie odnajdują się również panowie. Jednak nie da się ukryć, że to pani domu najlepiej zorganizuje miejsce przyrządzania posiłków i zadba o to, by wszystko było na swoim miejscu, a jednocześnie pięknie się prezentowało!

W każdej kobiecej kuchni znajdziemy całe mnóstwo praktycznych, a jednocześnie pięknych pojemników do przechowywania różnych produktów. Ceramiczne pojemniki na makarony, kasze, przyprawy pozwalają nie tylko szybko i sprawnie przygotować posiłki, ale też są prawdziwą ozdobą kuchni.

Ciepło domowego ogniska

Posiłek to znacznie więcej niż jedzenie – to ceremonia, która służy budowaniu rodzinnych więzi czy przyjacielskich relacji. Jest przyjemnością dla podniebienia, ale też ucztą dla oczu. I nie chodzi tu nawet o przygotowanie wyrafinowanych posiłków, a o sposób ich podawania.

Tu bardzo ważna okazuje się zastawa stołowa. Klasyczny zestaw obiadowy z porcelany umila spożywanie posiłków i skutecznie zachęca do jedzenia nawet największych niejadków.

Gdy pani domu zaprasza gości

Zastawa stołowa pełni jeszcze jedną bardzo ważną funkcję: piękny i zadbany zestaw obiadowy oraz serwis kawowy to te rzeczy, którymi każda pani domu lubi się pochwalić. Te najpiękniejsze porcelanowe filiżanki często są domowym zestawem reprezentacyjnym. Na co dzień cieszą oczy domowników schowane za szklaną gablotką, zaś od święta stają się centralnym punktem uroczyście nakrytego stołu.

Kubeczki, patery, dzbanki i pełne zastawy stołowe od wieków traktowane są jak rzecz wyjątkowo cenna. Nie sposób znaleźć panią domu, która nie lubiłaby wybierać i kupować porcelany, ani takiej, która nie ucieszyłaby się otrzymując ją w prezencie.

Materiał partnera