5 powodów, dla których warto zmienić sprzedawcę energii

Od 2007 roku konsumenci, czyli odbiorcy taryf G, mają prawo do bezpłatnej zmiany sprzedawcy prądu. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam 5 powodów, dla których warto dokonać takiej zmiany.

1. Zmiana sprzedawcy energii to większe oszczędności

Patrząc na siłę nabywczą Polaków, płacimy dwa razy więcej za prąd i gaz niż wynosi średnia w Unii Europejskiej. Głównym powodem jest bierność odbiorców taryf G. Na rynku działa kilkaset koncesjonowanych sprzedawców energii. Natomiast Polacy mocno trzymają się swoich sprzedawców sprzed okresu liberalizacji, jednocześnie znacząco przepłacając za energię.

Zdajemy sobie sprawę, że samodzielne przejrzenie wszystkich ofert w dzisiejszym trybie życia jest niemożliwe. Natomiast z pomocą przychodzi np. porównywarka cen prądu w serwisie enerad.pl. Jest to przejrzysta i prosta w obsłudze aplikacja. Poświęcając chwilę czasu sami możecie sprawdzić ile przepłacacie za prąd i jakie możecie poczynić oszczędności na energii w swoich domach.

2. Zmień sprzedawcę energii i podnieś jakość otrzymywanych usług

Przeglądając fora internetowa, czytając komentarze na portalach energetycznych oraz z własnego doświadczenia wiemy, że jakość usług sprzedawców energii stoi na niskim poziomie. Miła obsługa, szybki czas połączeń z infolinią, grzeczne i wyczerpujące odpowiedzi na zadawane pytania kończą się wraz z podpisaniem umowy.

Jeżeli również i Wy macie podobne doświadczenia poszukajcie rzetelnej firmy. Warto w tym celu popytać rodziny, sąsiadów, znajomych. Możemy też skorzystać z rankingów fair sprzedawców energii dostępnych w internecie.

Ważnym aspektem jest również liczba i jakość kanałów do komunikacji z firmą. Przejrzysta strona internetowa, bogaty w usługi eBOK, dobrze działająca infolinia, odpowiednia liczba oddziałów to również aspekty, dzięki którym możemy zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.

3. Zmień sprzedawcę energii i otrzymaj bonusy

W walce o klienta, sprzedawcy prądu i gazu tworzą coraz bardziej ciekawe produkty. Oprócz sprzedaży energii możemy otrzymać dodatkowe pakiety np. pomoc fachowca (elektryka, gazownika, hydraulika), opiekę medyczną. Ponadto można zainkasować bony na energooszczędny sprzęt AGD i RTV. Popularnością cieszą się również promocyjne dodatki m. in. żarówki energooszczędne, roczna licencja pakietu Office, konsola Xbox, udział w loteriach z ciekawymi nagrodami.

4. Zmiana sprzedawcy energii to polepszenie energetycznego rynku

Według ekspertów niski poziom konkurencyjności na rynku energii to dla gospodarstw domowych strata kilku mld zł rocznie. Przyczyną takiego stanu jest niska świadomość konsumentów i zbyt mała liczba zmian sprzedawców energii. Przez dziesięć lat na zmianę zdecydowało się niecałe pół miliona z ponad 14 milionów gospodarstw domowych. Większe zainteresowanie rynkiem wymusi walkę o klienta co znacząco wpłynie na obniżkę cen prądu i gazu.

5. Dbasz o środowisko – zmień sprzedawcę prądu

Ponad 85 proc. wytwarzanej energii elektrycznej w Polsce pochodzi z węgla. Wiele razy słyszeliśmy zdanie: „Nie podoba mi się kierunek rządu w zakresie energetyki kraju. Trzeba dbać o środowisko, ale co zrobić jak rząd ciągle inwestuje w węgiel?”.

Jeżeli zależy Wam na zmniejszeniu emisji CO2, poprawie jakości powietrza, weźcie sprawy w swoje ręce! Na rynku energii znajdziecie ciekawe oferty, gdzie prąd pochodzi tylko z odnawialnych źródeł energii. Sprzedawcy prądu posiadają stosowne certyfikaty na potwierdzenie pochodzenia energii. Co więcej ceny zielonej energii wcale nie odbiegają od cen standardowych ofert.

Jak sami widzicie istnieje kilka ważnych powód dla których warto zmienić dotychczasowego sprzedawcę energii. Za jednym zamachem możemy odnieść korzyści finansowe, jakościowe, ekologiczne.

Sam proces zmiany sprzedawcy energii to czynność prosta, a wszelkie procedury bierze na siebie nasz nowy sprzedawca. Aby uniknąć niepotrzebnych błędów i dokonać najlepszego wyboru zachęcamy Was do zapoznania się z artykułem: „Jak wybrać uczciwego sprzedawcę prądu i gazu”, który znajduje się na stronie http://blogenergetyczny.pl/jak-wybrac-uczciwego-sprzedawce-pradu-i-gazu/.

Materiał partnera