Artykuł sponsorowany

Zastosowanie rolek meblowych

Zastosowanie rolek meblowych

Podstawowym zadaniem tych małych elementów jest ustabilizowanie mebla i umożliwienie nam przesunięcia go w inne miejsce. Sprawdzają się one przy fotelach, pufach, stolikach czy łóżkach- zarówno w domach prywatnych, jak i miejscach publicznych. Oferty producentów są różnorodne, więc każdy bez problemu dopasuje je do swojego wnętrza.  Poznajmy szerokie zastosowanie rolek meblowych.

Oprócz podstawowych funkcji praktycznych rolek, świetnie sprawdzą się one również jako element wystroju wnętrza, bowiem aspekty estetyczne są w dzisiejszych czasach bardzo ważne. W zależności od rodzaju i ilości użytych rolek osiągniemy zróżnicowany efekt, a ich montaż z użyciem podstawowych narzędzi jest bardzo prosty. Wspaniałym pomysłem na zastosowanie tych drobnych elementów jest wykonanie ruchomej półki, stojaka na ubrania lub skrzynki na zabawki, którą dziecko bez problemu będzie mogło przesunąć. Kolejną zaletą  rolek jest ochrona mebli, o które bezapelacyjnie należy dbać, aby przedłużyć ich trwałość. Dzięki tym magicznym elementom możemy bez dużego wysiłku zmieniać ustawienie mebli, nie narażając ich przy tym na zarysowania, obicia, czy zadrapania. Solidnie wykonane rolki meblowe cieszą się dużym powodzeniem wśród profesjonalistów, co potwierdza specjalista z alex-okucia.pasaz24.pl: „Te akcesoria meblowe są wykorzystywane przez producentów mebli wypoczynkowych, pracowni tapicerskich, serwisów meblowych oraz innych podmiotów z branży meblarskiej, co wskazuje na szeroki wachlarz zastosowania tych elementów.''

Jakie rolki meblowe wybrać?

Bardzo często nie jesteśmy zdecydowani na zakup rolek, które przecież znacznie ułatwiają nam życie. Jaki jest tego powód? Obawa przed zniszczeniem i zarysowaniem podłóg podczas przesuwania mebli. Warto zauważyć, że rolki wykonane z dobrej jakości materiału, przy racjonalnym i niegwałtownym użytkowaniu nie są w stanie uszkodzić powierzchni podłogi, a ewentualne niewielkie ślady bez problemu możemy usunąć mokrą ściereczką. Najlepsze kółka to te wykonane z gumy, które idealnie sprawdzą się na panelach i płytkach, zapewniając przy tym cichą pracę, która szczególnie ważna jest w szpitalach, czy biurach.  Na rynku dostępne są także kółka wyposażone w trzpienie gwintowe, trzpienie z tulejką i blaszki. Bardzo ważne jest także, aby pamiętać o odpowiednim dopasowaniu wielkości kółek do danego mebla.  Zastanówmy się również, jaka średnica kółka będzie odpowiednia oraz czy potrzebne nam są kółka z hamulcem, czy bez. Te akcesoria meblowe nie mają prawa się zacinać ani blokować, więc w kwestii jakości nie warto oszczędzać.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy