Zastosowanie disolwerów laboratoryjnych

Disolwery laboratoryjne to specjalistyczne urządzenia wykorzystywane w przemyśle do dyspersji cząstek stałych w cieczach. Sprawdzają się podczas mieszania, rozpuszczania bądź rozprowadzania substancji o niskiej, średniej i wysokiej lepkości. Tego rodzaju urządzenia, nazywane mieszalnikami, znajdują zastosowanie w wielu branżach ze względu na swoje uniwersalne właściwości. Gdzie wykorzystuje się disolwery laboratoryjne?
Czym są disolwery laboratoryjne?
Disolwery laboratoryjne to skuteczne urządzenia wykorzystywane do dyspergowania, mieszania, rozpuszczania i rozprowadzania substancji stałych w cieczach. Dobrze zwilżają i dyspergują pigmenty i wypełniacze w układach w przemyśle farbiarskim, chemicznym i tworzyw sztucznych. W zależności od wymagań konkretnej branży poszczególne disolwery przeznaczone są do mieszania wsadów o odmiennej właściwości lub lepkości. Dzięki wyposażeniu w regulowane przekładnie lub wydajne silniki sterowane za pomocą przetwornicy częstotliwości, zyskują wysoką jakość i szeroki zakres zastosowań. Doskonale sprawdzają się np. w trakcie przeprowadzania prób laboratoryjnych z pianami poliuretanowymi.
Niektóre urządzenia za pomocą portu USB pozwalają na bezpośrednią komunikację z arkuszem kalkulacyjnym, dokonywanie pomiarów temperatury i momentu obrotowego oraz pracę w systemie receptury lub archiwizacji. Dostępne produkty z grupy disolwerów różnią się od siebie zakresem prędkości obrotowych i wydajnością. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odmiennych narzędzi dyspergujących i mieszających. Disolwery laboratoryjne są dostępne w ofercie wielu sprzedawców, np. firmy BIOMIX. Urządzenia te określa się jako łatwe w użyciu i całkowicie bezpieczne dla użytkowników.
Gdzie stosuje się disolwery?
Disolwery określa się jako sprzęty uniwersalne i wielozadaniowe. Te nowoczesne urządzenia znajdują zastosowanie w wielu branżach, znacznie ułatwiając procesy produkcyjne. Częste wykorzystanie disolwerów można zauważyć np. podczas wytwarzania chemii budowlanej, takiej jak farby, tynki, silikony, kleje czy lakiery.
Oprócz tego mieszalniki używa się między innymi w:
- produkcji pigmentów, barwników i tuszów drukarskich,
- przemyśle spożywczym,
- produkcji farb,
- produkcji czekolady i mas czekoladowych,
- wytwarzaniu gumy, past PCV, klejów, żywic, lateksu.
Disolwery laboratoryjne wykorzystuje się w przemyśle chemicznym i kosmetycznym. Użytkowane są w laboratoriach, fabrykach doświadczalnych, również przy małych skalach produkcyjnych produktów takich jak szampony czy środki czystości.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Elektromechanika I Instalatorstwo Robert Nasuta
Elektromechanika - usługi woj. opolskie49-100 Niemodlin, Lompy 1
-
Usługi Foto-Video Zbigniew Moryc
Fotografia - usługi woj. świętokrzyskie25-636 Kielce, Massalskiego 9
-
Agpol Przedsiębiorstwo handlowo usługowe
BHP - usługi woj. kujawsko-pomorskie87-100 Toruń, Przelot 28
-
Hades Usługi Pogrzebowe Agnieszka Olszewska
Pogrzebowe usługi woj. lubelskie20-325 Lublin, Droga Męczenników Majdanka 67