Artykuł sponsorowany

Żaluzje poziome czy pionowe - co wybrać?

Żaluzje poziome czy pionowe - co wybrać?
Żaluzje bardzo często pełnią funkcję zasłon okiennych, które można dopasować do każdego rodzaju okien. Dzięki nim w szybki sposób z łatwością wyregulujesz ilość wpadającego światła, bez konieczności ich podnoszenia. Na jakie żaluzje warto się zdecydować – poziome czy pionowe? Dowiedz się, jaki rodzaj sprawdzi się najlepiej w twoich oknach i jakie zalety ma każde z tych rozwiązań.

Żaluzje poziome – kto powinien je wybrać, zalety 

Decydując się na żaluzje poziome, warto podkreślić, że jest to cieszące się dużą popularnością rozwiązanie. Ten rodzaj żaluzji wykonywany jest najczęściej z materiałów takich jak aluminium i drewno, przez co produkt jest trwały i łatwy w czyszczeniu. Żaluzje poziome często goszczą w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i w publicznych, gdyż z łatwością można je regulować – sterowanie kątem nachylenia listewek pozwala odpowiednio oświetlić wnętrze oraz chronić przed nadmiernym nasłonecznieniem. Kolejną zaletą tego rodzaju żaluzji jest ich montaż, który odbywa się w tzw. „światło szyby”, przez co wraz z oknem tworzą jednolitą całość i idealnie wpasowują się w określony styl oraz aranżację wnętrza. Ponadto, decydując się na żaluzje poziome ma się pewność zachowania harmonii we wnętrzu – przede wszystkim jest to możliwe dzięki wykonaniu ich w pełnym kolorze. Wielu producentów umożliwia wybór lameli aluminiowych, sznurków, drabinek oraz listew górnych i dolnych w takim samym kolorze. Dodatkowo, ten rodzaj żaluzji jest prosty w użytkowaniu i decydując się na niego, ma się gwarancję, że będzie to sprzęt, który posłuży latami.

U kogo sprawdzą się żaluzje pionowe? – zalety

Żaluzje pionowe, określane także jako tzw. żaluzje wertykalne lub verticale – jest to idealna alternatywa dla tradycyjnych zasłon i firan zarówno w mieszkaniach, jak i pomieszczeniach użytkowych (np. biurach, hotelach itp.). Ten typ w porównaniu z żaluzjami poziomymi częściej stosowany jest w wnętrzach publicznych, gdyż najlepiej sprawdza się w dużych oknach widokowych. Tego typu żaluzje (np. z oferty firmy FORMELANA z Kalisza), w przeciwieństwie do żaluzji poziomych, wykonane są z tkanin o różnej barwie, wzorach i różnym stopniu zaciemnienia. Warto podkreślać, że zaletą tych materiałów jest niepalność, możliwość precyzyjnej regulacji oraz łatwość w zmianie dostępności światła. Ponadto, żaluzje pionowe mogą posłużyć także jako ścianki działowe, co nie jest możliwe w przypadku żaluzji poziomych.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy