Artykuł sponsorowany

Zalety stosowania elementów szklanych w aranżacji przestrzeni biurowych

Zalety stosowania elementów szklanych w aranżacji przestrzeni biurowych
Szkło jest materiałem, który cieszy się ogromną popularnością, nie tylko w naszych domach i mieszkaniach. Jest to bowiem także tworzywo, które szczególnie upodobali sobie projektanci przestrzeni biurowych. W biurach szkło najczęściej wykorzystuje się do dzielenia pomieszczeń oraz wyodrębniania w ten sposób prywatnych przestrzeni roboczych. Jakie są zalety stosowania szkła w biurach?

Szklane ściany działowe w biurze – estetyka i funkcjonalność w jednym

Biura to pomieszczenia, które często wymagają podziału na mniejsze przestrzenie robocze. Dzięki temu możliwe jest wyodrębnienie miejsca pracy dla poszczególnych pracowników oraz zapewnienie im większej prywatności. Ściany działowe pozwalają także na bardziej komfortową obsługę klientów. W biurach idealnie sprawdzają się ścianki działowe wykonane w całości ze szkła. Ich zaletą jest przede wszystkim estetyczny i nowoczesny wygląd oraz wytrzymałość. Ściany działowe ze szkła wykonane są bowiem z grubego, hartowanego szkła, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Mocuje się je za pomocą solidnych profili aluminiowych, które zapewniają długie i bezpieczne użytkowanie. Różne rodzaje nowoczesnych ścian działowych oferuje przykładowo firma projektująca powierzchnie biurowe Interbiuro.

Większa prywatność i lepsze oświetlenie

Bardzo często w biurach spotyka się panele szklane, których część lub całość utrzymana jest w mlecznym kolorze. Ze względu na niski poziom przezroczystości zapewniają one większą prywatność pracującym za nimi osobom. Panele szklane mogą zostać wykorzystane zarówno do wydzielenia jedynie części pomieszczenia, jak i stworzenia w ten sposób parawanu lub mogą całkowicie zastąpić ścianę. W tej drugiej sytuacji zaletą szklanych paneli jest także możliwość zamontowania w nich szklanych drzwi. Całość prezentuje się niezwykle efektownie i nowocześnie oraz stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych ścianek działowych. Zastosowanie szkła zamiast innych, nieprzezroczystych materiałów, pozwala także na lepsze doświetlenie pomieszczeń, co ma szczególne znaczenie w przypadku wydzielonej przestrzeni pozbawionej okien.

Zamiast tradycyjnych poręczy panele szklane na schodach

Szkło do aranżacji przestrzeni biurowych wykorzystywane jest jednak nie tylko do podziału większego pomieszczenia. Bardzo funkcjonalne oraz estetyczne jest bowiem także jego zastosowanie na schodach. Po obu stronach schodów umieszcza się bowiem połączone ze sobą panele szklane, które stanowią zarówno zabezpieczenie samych stopni, jak i nadają schodom nowoczesnego i atrakcyjnego wyglądu. Takie rozwiązanie jest także doskonałym dodatkiem do innych szklanych elementów, gdyż wspólnie z nimi tworzy spójną i nowoczesną przestrzeń biurową.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy