Artykuł sponsorowany

Zalety folii pre-stretch

Zalety folii pre-stretch

Tworzywa sztuczne znajdują wiele zastosowań, także jako opakowania. Folia pre-stretch już w procesie produkcji zostaje rozciągnięta i w takim stanie jest nawinięta na rolki. Dlatego w owijarkach nie potrzeba dodatkowych systemów napinania. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści i ułatwia pracę. Jakie zalety ma folia pre-stretch?

Dlaczego owijanie towaru folią jest tak popularne?

Owijanie folią umożliwia stabilne przechowywanie nawet różnych produktów razem. Dodatkowo folia stretch zapewnia ochronę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami podczas transportu i magazynowania. Ułatwia prawidłowe zapakowanie towarów do wysyłki i transportu bez uszkodzeń przy zachowaniu minimalnych kosztów. Folia nadaje się także do solidnego opakowania szczególnie wrażliwych przedmiotów, a także jednocześnie zabezpiecza duże ilości niewielkich paczek i pudełek. Ponadto pozwala na zawinięcie gabarytów oraz pakunków o niestandardowym kształcie i rozmiarze.

Pakowanie z użyciem folii pre-stretch nie wymaga wysiłku

Ogromną zaletą folii pre-stretch jest to, że jej użycie nie wymaga siły. Proces technologiczny, w którym wstępnie rozciągnięta folia jest nawijana na rolki minimalizuje wysiłek podczas ciasnego owijania wokół towarów, a produkty są optymalnie zabezpieczone. Ponadto rolki folii pre-stretch są lżejsze, co również znacznie poprawia komfort pracy.

Towar owinięty folią łatwiej przechowywać. Palety są stabilniejsze i dokładnie zabezpieczone przed wpływem środowiska. Stretch zapobiega przedostaniu się do ładunku wilgoci, chroni także przed promieniowaniem, ponieważ występuje w różnych wersjach kolorystycznych, także czarnej.

Bezpieczeństwo i oszczędności wynikające z użycia folii pre-stretch

Standardowa folia rozciąga się podczas transportu, szczególnie w trudnych warunkach, kiedy na ładunek działają duże siły podczas ruszania i hamowania. Nie dotyczy to folii pre-stretch, która zachowuje swoje właściwości ochronne. Folia pre-stretch jest znacznie bardziej ekonomiczna w użytkowaniu od innych rodzajów folii. Do pełnego zabezpieczenia palety potrzeba mniej warstw. W ten sposób oszczędza się materiał i wytwarza niewiele odpadów. Dla firm przyjaznych dla środowiska to najlepsze rozwiązanie. Klienci producenta folii Vipak mogą liczyć na wymierne korzyści finansowe. Co prawda cena rolki często jest wyższa niż w przypadku tradycyjnej folii, ale przy prawidłowym użytkowaniu zużywa się znacznie mniej materiału.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy