Artykuł sponsorowany

Zakup łóżeczka dla niemowlęcia. Kryteria wyboru

Zakup łóżeczka dla niemowlęcia. Kryteria wyboru
Jeszcze 10 lat temu rodzice nie mieli zbyt wielkiego wyboru, jeśli chodzi o łóżeczko dla niemowlęcia. Dziś oferta wyposażenia do pokoju dziecięcego jest tak różnorodna, że może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego spieszymy na ratunek z naszym zakupowym poradnikiem. Podpowiadamy, jakimi kryteriami się kierować, by wybrać najlepsze łóżeczko dla ciebie i twojego dziecka. Poszukiwania łóżeczka dla niemowlęcia warto rozpocząć jak najwcześniej i być przygotowanym na kilkukrotną zmianę zdania. Zwróć uwagę na czas dostawy – może okazać się, że mebel nie dotrze na czas. Na wszelki wypadek przygotuj plan B, czyli wybierz jeszcze 1-2 łóżeczka, które również spełnią twoje oczekiwania.

Bezpieczeństwo

Łóżeczko dla niemowlęcia powinno spełniać aktualne europejskie normy bezpieczeństwa PN-EN 716 oraz PN-EN 1130. Boki mają mieć wysokość co najmniej 60 cm, a w przypadku mebla z regulowanym dnem, przy najwyższym ustawieniu – 30 cm. Odstępy między szczebelkami nie powinny być mniejsze niż 2,5 cm (by nie utknęła między nimi rączka lub nóżka) i większe niż 6 cm (by nie utknęła między nimi główka). Zwróć uwagę na to, by łóżeczko było wykonane z gładkiego materiału, bez żadnych zadziorów, a krawędzie nie miały ostrych kantów. Farby i lakiery użyte do pomalowania mebelka muszą być bezpieczne i ekologiczne. Dobrze, jeśli krawędzie są zabezpieczone specjalnymi nakładkami, które chronią zarówno łóżeczko, jak i ząbki dziecka przed uszkodzeniem.

Rozmiar

Łóżeczka dla niemowląt mają zazwyczaj dwa rozmiary: 1470 cm, albo 120x60 cm. Ostatni wariant posłuży dziecku do 2-3 roku życia.
Większe łóżeczko można zazwyczaj przekształcić w tapczanik. Wystarczy zdemontować boki. Dzięki temu dziecko będzie mogło w nim spać nawet do 6-7 roku życia – wyjaśnia ekspert ze sklepu My Sweet Room.
Dostępne są także łóżeczka niemowlęce połączone np. z komodą i przewijakiem. Po ich zdemontowaniu otrzymujemy dwa meble: łóżko dla przedszkolaka i małe biurko z kontenerkiem.

Funkcjonalność

Kupując łóżeczko warto zdecydować się na takie, które ma sporo udogodnień. Jednym z najważniejszych jest regulacja wysokości materaca. Dzięki niej możemy wygodnie i bezpiecznie wyjmować i wkładać dziecko. Najlepiej, gdy poziomy są trzy: pierwszego, najwyższego używamy, gdy maluch tylko leży, drugiego – gdy zaczyna siadać, a trzeciego, najniższego – gdy już wstaje. Dużym ułatwieniem jest także opuszczany bok. Ułatwia układanie niemowlaka w łóżeczku. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, by maluch nie był w stanie samodzielnie uruchomić mechanizmu. Przydatne będą również wyjmowane szczebelki. Gdy dziecko podrośnie, będzie mogło przez otwór swobodnie wchodzić i wychodzić z łóżeczka. Możesz rozejrzeć się także za meblem z wysuwaną szufladą. Zyskasz dzięki niej świetne miejsce do przechowywania. To szczególnie przydatne w małych mieszkaniach. Łóżeczko to pierwszy, bardzo ważny mebel dla każdego niemowlęcia. Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki ułatwią ci podjęcie decyzji. A twoje dziecko będzie miało w swoim łóżeczku same kolorowe sny.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy