Artykuł sponsorowany

Zabawki w internecie. Co oferują sklepy online?

Zabawki w internecie. Co oferują sklepy online?

Zabawa to od najmłodszych lat główne zajęcie dzieci. Pozwala im ona miło spędzić czas, ale nie tylko to jest jej celem. Dzieci rozwijają się poprzez zabawę, poznają świat i zdobywają nowe umiejętności. Obecnie na rynku jest dostępnych mnóstwo zabawek dla różnych grup wiekowych. Dlatego niezależnie od tego, ile lat ma Twoja pociecha, na pewno znajdziesz zabawkę, która jej się spodoba. Co masz do wyboru?

Lalki i pluszaki

Te zabawki spodobają się zwłaszcza najmłodszym, ale starsze dzieci też na pewno będą nimi zainteresowane. Do lalek i pluszaków można się przytulić, zaopiekować się nimi lub zasnąć z nimi w objęciach. Często są bohaterami zabaw w dom, lekarza czy piknik. Przytulanki odgrywają ważną rolę w rozwoju dziecka, bo dają mu poczucie bezpieczeństwa, kiedy nie ma obok rodzica. Dlatego najmłodsi często zabierają ze sobą pluszaki, kiedy idą do przedszkola, lekarza lub na wizytę do obcych im jeszcze ludzi. Niektórzy nie rozstają się
z zabawkami na krok.

Klocki i puzzle

Chociaż układanie puzzli może być nieco skomplikowane dla najmłodszych, to zabawa klockami nie będzie już dla nich problemem. Zajęcie to rozwija kreatywność i wyobraźnię dzieci. Chociaż na początku budowlę może stanowić zwykła wieża z klocków, z czasem konstrukcje stają się coraz bardziej skomplikowane. Układanie puzzli uczy natomiast koncentracji na jednym zadaniu, spostrzegawczości i logicznego myślenia.  Trzeba pamiętać o tym, żeby dopasować liczbę i wielkość puzzli do wieku dziecka. Im starszy maluch, tym bardziej skomplikowane układanki można wybierać.

Zabawki interaktywne

Zadaniem zabawek interaktywnych jest oddziaływanie na zmysły dziecka, a także praca nad takimi umiejętnościami jak koncentracja czy kreatywne myślenie. Mają one wspomagać rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Jak wyjaśnia pracownik sklepu Kraina Zabawy, przede wszystkim trzeba postawić na bezpieczeństwo dziecka. Zbyt małe, zbyt ciężkie elementy zabawki niedostosowane do wieku malucha, ostre krawędzie, zbyt dużo bodźców dźwiękowo-dotykowych, to wszystko może stanowić zagrożenie dla naszej pociechy. A zatem, do kwestii zabawek warto podchodzić indywidualnie. Bardzo pomocne może być zwrócenie uwagi na kategorię wiekową określoną przez producenta.

Instrumenty muzyczne

Instrumenty muzyczne to nie zawsze drogie sprzęty przeznaczone tylko dla dorosłych. Jest też wiele modeli stworzonych specjalnie dla dzieci po to, aby od najmłodszych lat mogły one rozwijać swoją pasję związaną z muzyką. To kolejna kategoria zabawek rozwijająca kreatywność, a także pamięć, jeśli dziecko uczy się grać proste melodie. Korzystanie
z instrumentów to także okazja do zabawy przy muzyce, która może wpływać na dobry humor i pozytywne nastawienie, a także wzmacniać relacje z innymi członkami rodziny.

To tylko kilka kategorii zabawek. Internetowe sklepy oferują o wiele więcej. Dlatego warto zapoznać się z ich ofertą i wybrać dla swojego dziecka zabawkę, która najbardziej mu się spodoba i najlepiej wpłynie na jego rozwój.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy