Artykuł sponsorowany

Zabawki odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym

Zabawki odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym
Dziecko w wieku przedszkolnym ma już sporo umiejętności, jednak wciąż wymagają one rozwijania i utrwalania. Chętnie bawi się z rówieśnikami i spędza mnóstwo czasu w ruchu. Dzięki odpowiedniemu doborowi zabawek można wesprzeć harmonijny rozwój dziecka. Jakie zabawki będą najlepsze dla przedszkolaka? Jakie typy zabawek zapewnią mu najwięcej wartościowej rozrywki?

Potrzeby i możliwości dziecka w wieku przedszkolnym

Okres przedszkolny to wyjątkowo fascynujący czas w życiu dziecka. Ma już ono pewien zasób wiedzy, komunikuje się dość sprawnie i coraz lepiej radzi sobie pod względem ruchowym, a także społecznym. Z drugiej strony wiele umiejętności dopiero kiełkuje. Rączki wciąż jeszcze nie są tak skoordynowane, jak u starszych dzieci, nauka nowych słów i wymowy jest w trakcie, a mimo tego, że przedszkolak chętnie bawi się z rówieśnikami, od czasu do czasu może dochodzić między nimi do spięć. Wiek przedszkolny to czas intensywnej nauki, odkrywania nowych rzeczy i szybkiego rozwoju w wielu kierunkach. Choć brzmi to fascynująco, dla malucha może być trudne. Wymaga on w tym okresie naszego wsparcia. Można mu go udzielić, wybierając zabawki, które wspomogą naukę nowych umiejętności, będą sprzyjały treningowi koordynacji i pozwolą odkryć talenty drzemiące w małym człowieku. Jakie zabawki będą najlepsze dla przedszkolaka? Sprawdźmy, co dla dzieci w tym wieku znajdziemy w ofercie sklepu z zabawkami online Kraina Zabawy.

Zabawki dla przedszkolaka – jakie będą odpowiednie?

Dobierając zabawki dla przedszkolaka, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko jego wiek, ale też indywidualne cechy – każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Jeżeli zauważamy, że nasze dziecko gorzej niż inne maluchy radzi sobie np. z zadaniami ruchowymi, można wybrać zabawkę, która wesprze go pod tym kątem. Maluchy w tym wieku uwielbiają pojazdy dziecięce: trójkołowe rowerki, samochodziki, którymi można się poruszać przez odpychanie nogami, czy hulajnogi na trzech kołach nie tylko przyniosą mnóstwo frajdy, ale też pomogą dziecku zdobyć niezbędne umiejętności ruchowe. Wiek przedszkolny to także czas rozwoju małej motoryki i umiejętności manualnych. Dziecko z chęcią sięga po zabawki wymagające pracy dłoni. Można mu w tym pomóc, a jednocześnie zadziałać pozytywnie na kreatywność malucha, podsuwając mu zabawki artystyczne: plastelinę, modelinę, ciastolinę, farby i zestawy artystyczne, a także instrumenty muzyczne. Dzięki temu dziecko stopniowo zacznie odkrywać świat barw i dźwięków, nauczy się posługiwać materiałami do pracy twórczej i rozwinie umiejętności manualne. Wspólne tworzenie to także sposobność do wzmocnienia samooceny dziecka – warto docenić każde jego dzieło! Przedszkolak powinien ćwiczyć wyobraźnię przestrzenną. Tutaj idealnie sprawdzają się proste klocki i układanki. Dają one też możliwość zabawy z rówieśnikami, trenują nie tylko małą motorykę, ale też umiejętność współpracy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy