Artykuł sponsorowany

Z czego wynika popularność doniczek ceramicznych?

Z czego wynika popularność doniczek ceramicznych?

Ceramika już od wielu lat stanowi ciekawy element ozdobny, nawiązujący do dawnych czasów. W ostatnich latach do łask powróciły doniczki ceramiczne, które stanowią coraz częściej wybierane osłonki do różnego rodzaju roślin. Na ich rosnącą popularność wpływa jednak nie tylko ich atrakcyjny wygląd, ale również wiele właściwości zapewniających właściwe warunki wzrostu. Co wyróżnia doniczki ceramiczne na tle innych osłonek? Sprawdźmy!

Jakie właściwości mają doniczki ceramiczne?

Doniczki ceramiczne przede wszystkim stanowią doskonałe podłoże dla roślin, zapewniające im odpowiedni wzrost. Mają one porowate ścianki, które sprawiają, że ich korzenie mogą o wiele lepiej oddychać. Osłonki odprowadzają nadmiar wody i wilgoci, dzięki czemu zapobiegają gniciu i rozwojowi pleśni, czyli czynników mogących zniszczyć kwiaty.

Doniczki ceramiczne mają również zdolność do pobierania wilgoci z otoczenia, a co za tym idzie, zapobiegają wysychaniu korzeni nawet podczas upałów. Oprócz tego ceramika chroni roślinność nie tylko przed przegrzaniem się, ale także przed mrozem i śniegiem.

Ze względu na to, że ceramika w porównaniu do tworzyw sztucznych jest ciężka, osłonki są o wiele bardziej stabilne. W związku z tym ustawiając je w ogrodzie nie musimy martwić się o przewrócenie ich pod wpływem silnego wiatru, natomiast w domu o przypadkowe strącenie, a w efekcie ich uszkodzenie lub zniszczenie.

Estetyka i uniwersalność doniczek ceramicznych

Dla niesłabnącej popularności ceramiki nie bez znaczenia pozostaje jej estetyka oraz możliwość stworzenia wielu aranżacji. Doniczki ceramiczne mogą zdobić zarówno ogrody, balkony, tarasy, jak i domy lub mieszkania. Ich wygląd łączy w sobie naturalność oraz oryginalną i niepowtarzalną ornamentykę, którą możemy dopasować do własnych preferencji oraz do wystroju konkretnych powierzchni.

Ręcznie wykonane doniczki z oferty Strefa Doniczek dostępne są w różnych kształtach, o różnych wielkościach oraz z różnymi motywami. Ciekawym wyborem będzie m.in. ceramika z motywami roślinnymi, które przywodzą na myśl śródziemnomorski klimat. W ofercie sklepu znajdziemy także osłonki z delikatnymi żłobieniami, które lepiej sprawdzą się w minimalistycznych przestrzeniach. Dodatkowo możemy wybrać modele z uchwytami.

Warto wspomnieć o tym, że z racji tego, że doniczki dostępne są w różnych wielkościach, możemy dopasować je do odmiennych gatunków roślin. Wyższe osłonki ceramiczne nadadzą się dla roślin o rozbudowanych systemach korzeniowych, z kolei te niższe i szersze powinniśmy wybrać do kwiatów o małych korzeniach.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy