Artykuł sponsorowany

Yerba mate coraz popularniejsza. Poznaj naturalną alternatywę dla kawy!

Yerba mate coraz popularniejsza. Poznaj naturalną alternatywę dla kawy!

Wywodzi się z dalekiej Ameryki Południowej, lecz ostatnio coraz chętniej sięgają po nią również Polacy. Jaj narodził się fenomen yerba mate i dlaczego warto jej spróbować? Co sprawia, że będzie świetną alternatywa dla kawy i “energetyków”? Odpowiedzi znajdziecie w tekście!

Co to jest yerba mate i skąd się wywodzi?

Yerba mate to aromatyczne i bogate w kofeinę napary na bazie ostrokrzewu paragwajskiego. Roślina występuje w naturze na terenach żyznego pogranicza Brazylii, Argentyny i Paragwaju. Jej niezwykłe właściwości znano tam na długo przed przybyciem Europejczyków. Efekt energetycznej stymulacji wraz z uczuciem wyostrzenia zmysłów i “oszukania” głodu okazywał się niezwykle cenny podczas polowań czy potyczek między plemionami. Choć minęły wieki, yerba mate wciąż nie ma sobie równych. W niektórych krajach Ameryki Południowej cieszy się znacznie większą popularnością niż kawa. Ostatnio coraz chętniej sięgają po nią również Europejczycy. 

Jak działa yerba mate?

Tradycyjnie yerba mate przygotowuje się w naczyniu wykonanym z tykwy (tropikalnej dyni), drewna lub ceramiki. Wystarczy zasypać je suszem mniej więcej do połowy objętości, umieścić bombillę (specjalną rurkę filtrującą) i dodać wody o temperaturze nie większej niż 80 stopni Celsjusza. Delikatnie goryczkowy napar będzie gotowy do spożycia już kilku chwilach. Z każdym łykiem dostarczamy naszemu organizmowi szereg cennych składników. Yerba mate to o wiele więcej niż naturalny napój energetyzujący. Zawiera komplet witamin, jest bogata w magnez i inne minerały i wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Regularne picie może wpłynąć na poprawę odporności, ponadto świetnie relaksuje i uspokaja. Warto dodać, że yerba mate stymuluje i przyspiesza pracę układu trawiennego. Nic dziwnego, że cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy.  

Jaką yerba mate wybrać i gdzie ją kupić?

Jeżeli zrobiliśmy Wam smaka na yerba mate i zastanawiacie się, gdzie jej szukać, mamy dobre wieści. Na polskim rynku działa firma zajmująca się bezpośrednim importem  akcesoriów do picia i oczywiście samego suszu yerba mate. Sklep online PoYerbani.pl, który do niej należy to bez wątpienia najlepsze miejsce na zakupy. Znajdziecie tam yerby każdego rodzaju; zarówno klasyczne, jak i okraszone naturalnymi dodatkami ziół, owoców czy cukru. Początkującym polecamy jednak przede wszystkim zestawy yerba mate. Znajdą w nich wszystkie niezbędne akcesoria oraz oczywiście samą herbatę. Trudno o lepsze wprowadzenie w magiczny świat tego niezwykłego południowoamerykańskiego naparu!

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy