Artykuł sponsorowany

Wypoczynek w Zakopanem. Gdzie warto zatrzymać się na nocleg?

Wypoczynek w Zakopanem. Gdzie warto zatrzymać się na nocleg?

Turyści stojąc przed wyborem miejsca noclegu w stolicy polskich Tatr – Zakopanem, posiadają szeroki wachlarz ofert i nierzadko długo się zastanawiają, która będzie najbardziej optymalna. Można przebierać między niewielkimi pensjonatami, gwarantującymi domową atmosferę, przystępnymi cenowo prywatnymi kwaterami oraz ośrodkami wczasowi lub hotelami o wysokim standardzie. Która opcja będzie najbardziej korzystna?

Dobra lokalizacja i górskie krajobrazy

Umiejscowienie ośrodka stanowi jedną z najważniejszych kwestii. Zarówno górscy piechurzy, rodziny z dziećmi, jak i uczestnicy wyjazdów biznesowych docenią lokalizację w pobliżu centrum miasta. Dzięki temu dotarcie do popularnych atrakcji turystycznych, jak Wielka Krokiew, albo słynne Krupówki okaże się bezproblemowe.

Wybierając się na wypoczynek w Tatrach marzy się o obcowaniu z naturalnym pięknem polskich gór.

Eksperci turystyczni z ośrodka wczasowo – konferencyjnego Bel - Ami, oferującego pobyty zarówno dla rodzin z małymi dziećmi, jak i przestrzeń szkoleniową dla firm, podkreślają:

-Nie ma nic piękniejszego niż pobudka z widokiem z hotelowego pokoju, roztaczającym się na tatrzańską panoramę. Urokliwy zarys szczytu Gubałówki umili poranek każdego turysty w Zakopanem i będzie miłą odskocznią od codzienności.

Baza wypadowa na górskie szlaki

Wypoczywając w Zakopanem, czyli stolicy polskich Tatr, grzechem jest nie przespacerować się chociaż jednym, mało wymagającym górskim szlakiem. W związku z tym, rezerwując miejsce noclegowe dobrze jest zwrócić uwagę, czy w okolicy można wejść na trakt wiodący, np. na Gubałówkę, Kasprowy Wierch albo Morskie Oko. Przyjemny spacer można sobie urządzić również urokliwą Drogą pod Reglami, którą chętnie wybierają rodziny z dziećmi, nawet te spacerujące z wózkiem.

Standard pokoju i kwestie gastronomiczne

Oczywistą kwestią przy rezerwacji noclegu jest standard pokoju lub apartamentu. Dobrze wyposażona łazienka jest ogromnym atutem, a telefon i telewizja satelitarna miłym dodatkiem, który docenią odwiedzający. W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez dostępu do Internetu. Odpowiedzią na panujące realia, powinien być dostęp w ośrodku wypoczynkowym do bezprzewodowego łącza.

Wybierając wypoczynek w Zakopanem, warto skosztować wyśmienitej regionalnej kuchni. Jeśli miejsce noclegowe gwarantuje wyżywienie i pyszne posiłki z akcentami w postaci lokalnych przysmaków, na pewno będzie bardziej atrakcyjne dla osób odwiedzających tereny Podhala. Oscypki, grzyby, czerwone mięso, jak baranina i jagnięcina lub pstrąg powinny obowiązkowo znaleźć się na talerzu każdego, kto odwiedza Zakopane.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy