Artykuł sponsorowany

Wynajem samochodu na dni. Kryteria opłacalności

Wynajem samochodu na dni. Kryteria opłacalności
Czy warto wynajmować samochód na kilka dni? Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której takie rozwiązanie się opłaca. Najczęściej z wypożyczalni samochodów korzystają osoby wybierające się na wczasy, które albo nie posiadają własnego środka transportu, albo w docelowe miejsce wybierają się samolotem lub pociągiem, zaś auto ma im służyć do zwiedzania lokalnych atrakcji.

Kiedy przydaje się wynajęty samochód?

Wynajęcie samochodu to dobry pomysł nie tylko na wakacje. Z oferty sieci wypożyczalni samochodów Abacus Car Rental korzystają klienci, szukający transportu w bardziej codziennych sytuacjach, np. gdy jedno z małżonków wybiera się własnym autem w podróż służbową, a drugie potrzebuje samochodu na miejscu, by odwozić dzieci do szkoły czy wygodnie robić zakupy. Możliwość wynajęcia samochodu na dni cieszy się także dużym zainteresowaniem wśród ludzi biznesu, którzy często podróżują między różnymi krajami. Ponieważ niektóre wypożyczalnie umożliwiają odbiór i pozostawienie samochodu na lotnisku, taka podróż jest znacznie wygodniejsza, a co więcej często nawet tańsza niż szukanie taksówek czy organizowanie innych sposobów na dostanie się do miasta. Wypożyczalnia samochodów to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują samochodu zastępczego na czas naprawy własnego auta po kolizji. W takiej sytuacji, gdy koszty wynajmu pokrywane są z OC sprawcy, wynajmujący w ogóle nie musi troszczyć się o koszty – transakcja przebiega bezgotówkowo, bez prowizji, a nowe auto zastępcze podstawiane jest w miejsce wskazane przez klienta.

Czy wynajem samochodu na dni się opłaca?

Wynajem samochodu na dni z pewnością opłaca się we wspomnianej wyżej sytuacji, gdy koszty pokrywane są z OC. Jednak jak wygląda to w przypadku, gdy klient sam musi opłacić wynajem? Za co konkretnie płaci i w jaki sposób maksymalnie obniżyć cenę wynajmu? Decydując się na samochód z wypożyczalni, klient godzi się na regulamin, który dokładnie określa ponoszone przez niego koszty. Oczywiste jest, że to w jego gestii leży pokrycie kosztów paliwa, postojów parkingowych i ewentualnych mandatów. W cenę wynajmu wliczone jest użytkowanie samochodu, a także jego ubezpieczenie. W najlepszych wypożyczalniach do dyspozycji jest też pakiet assistance, dzięki czemu w podróży nie trzeba się martwić kosztami ewentualnych usterek. Cena krótkoterminowego wynajmu samochodu uzależniona jest przede wszystkim od klasy auta, więc już na etapie wyboru modelu samochodu mamy wpływ na koszt wypożyczenia. Najtańsze samochody dostępne są już za kilkadziesiąt złotych na dobę. Warto przy tym zaznaczyć, że w dobrych wypożyczalniach wszystkie samochody wyposażone są w klimatyzację i radio. Dodatkowym sposobem na redukcję kosztów podróży wynajmowanym autem jest wybór modelu z napędem na LPG. Choć nie wpływa to bezpośrednio na cenę, jaką zapłacimy wypożyczalni, z pewnością sama jazda będzie bardziej ekonomiczna. Szukając samochodu na kilka dni warto też szukać promocji. Przykładowo we wspomnianej wypożyczalni Abacus aktualnie klienci mogą skorzystać z oferty „Im dłużej wynajmujesz, tym więcej zyskujesz”, otrzymując rabat procentowy, który rośnie wraz z wydłużaniem się okresu wynajmu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy