Artykuł sponsorowany

Wybór mieszkania a kryterium lokalizacji. Dlaczego położenie nieruchomości ma znaczenie?

Wybór mieszkania a kryterium lokalizacji. Dlaczego położenie nieruchomości ma znaczenie?
Kupując mieszkanie zwracamy uwagę na wiele czynników. Jego powierzchnię, rozmieszczenie pokoi, ustawność, ilość okien, wielkość balkonu, a także położenie na piętrze. Niemniej ważnym kryterium wyboru jest jego lokalizacja. Ma ona ogromne znaczenie, a to, jaka nam odpowiada, zależy od naszych upodobań, a także sytuacji rodzinnej. Przyjrzymy się zatem, dlaczego położenie nieruchomości ma znaczenie? Jeśli mamy dzieci, ważne będzie dla nas sąsiedztwo parków, terenów zielonych oraz placów zabaw. Pracując w wielkomiejskiej korporacji, z pewnością będziemy szukać lokalu, znajdującego się w centrum miasta lub dzielnicach do niego przylegających. Przy wyborze mieszkania liczy się także jego odległość od sklepów, przystanku komunikacji miejskiej oraz infrastruktury. Dlaczego lokalizacja jest tak ważna?

Oszczędności

Dobrze skomunikowane osiedle oznacza krótszy czas dojazdu do pracy, a co za tym idzie, oszczędność czasu i pieniędzy. Mieszkanie, położone w pobliżu punktów usługowych, ośrodków zdrowia czy punktów gastronomicznych pozwala nam lepiej i sprawniej zorganizować codzienność, dzięki czemu możemy przeznaczyć więcej czasu na hobby czy inne rozrywki. Jeśli jesteśmy rodzicami, bliskość przedszkoli, szkół oraz centrów zabaw będzie nie do przecenienia; pozwoli nam bowiem spędzić więcej czasu z dzieckiem w domu, który musielibyśmy przeznaczyć na zawożenie go i dowożenie do szkoły. Z kolei starsze osoby, ceniące sobie ciszę i spokój, a także osoby lubiące aktywnie spędzać na łonie przyrody, wybiorą nieruchomości usytuowane w pobliżu parków, skwerów oraz terenów rekreacyjnych. Przykładem ciekawej lokalizacji inwestycji są Apartamenty Lubostroń 22, oferowane przez firmę deweloperską ASA Developement. Położone są w krakowskiej dzielnicy Ruczaj, łączącej w sobie z jednej strony ogromną ilość terenów zielonych oraz rekreacyjnych, a z drugiej bogatą infrastrukturę. W pobliżu inwestycji bowiem znajduje się przedszkole, przychodnia, punkty gastronomiczne i usługowe, placówki edukacyjne oraz obiekty rekreacyjne.      

Przywiązanie

Położenie nieruchomości jest bardzo ważne, ponieważ wciąż dla Polaków zakup mieszkania stanowi inwestycję na całe życie. Rzadko się bowiem przeprowadzamy i zmieniamy mieszkania nie tylko z powodu przywiązania do miejsca ora z poczucia bezpieczeństwa, jakie daje nam posiadanie własnego lokum, lecz również dlatego, że w Polsce wynajem jest nieopłacalny. Co miesięczne opłaty za wynajem przewyższają bowiem raty kredytu, w związku z czym coraz chętniej decydujemy się na zakup własnego mieszkania. Ponieważ jest to zakup na całe życie, jego lokalizacja nabiera szczególnego znaczenia.

Liczy się zysk

Atrakcyjnie położna nieruchomość to także większy zysk w przyszłości, zarówno jeśli byśmy chcieli mieszkanie wynająć długo bądź krótkoterminowo, lub sprzedać. W obu przypadkach możemy zażądać nieco wyższej ceny jeśli lokal zlokalizowany jest w atrakcyjnej części miasta, w pobliżu infrastruktury lub punktów komunikacyjnych. Bez względu zatem na to, jaki jest cel naszej inwestycji w nieruchomość, sprawdźmy jej lokalizację, jest on bowiem kluczowa przy podejmowaniu decyzji.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy