Artykuł sponsorowany

Uchwyt na telefon do samochodu. Praktyczne rozwiązanie dla zmotoryzowanych

Uchwyt na telefon do samochodu. Praktyczne rozwiązanie dla zmotoryzowanych
Telefon już dawno przestał służyć jedynie do połączeń głosowych i wysyłania krótkich wiadomości. Smartfony skrywają w sobie wiele innych funkcjonalności, począwszy od przeglądarki internetowej czy map samochodowych. Nie dziwi więc widok kierowcy, który korzysta z telefonu w trakcie jazdy – ma w nim przecież GPS! Uchwyty na telefon do samochodu podnoszą bezpieczeństwo na drodze i wygodę kierowcy.

Dlaczego warto korzystać z uchwytu na telefon do samochodu?

Uchwyty na telefon montowane w samochodach pozwalają pewnie i stabilnie zamocować telefon tak, aby pozostawał on w zasięgu ręki i wzroku. Dzięki temu można posiłkować się nim, korzystając np. z aplikacji z mapami samochodowymi, a także wykonywać połączenia głosowe bez konieczności trzymania smartfonu przy uchu.
Jazda z telefonem w ręce jest bardzo niebezpieczna – mówi specjalista z Absorb. – Nie ustają kampanie informujące o zagrożeniach płynących z rozmawiania przez telefon podczas kierowania samochodem. Jeśli nie korzystasz z uchwytu, trzymasz aparat w dłoni, więc na kierownicy spoczywa tylko jedna. Stąd prosta droga do utraty kontroli nad pojazdem. Jeśli jednak telefon będzie tkwił pewnie w uchwycie, możesz rozmawiać bezpiecznie, jednocześnie skupiając się na jeździe, tak jak to wygląda podczas rozmowy ze współpasażerem.
Bezpieczeństwo nie jest jedynym argumentem za tym, aby korzystać z uchwytów na telefon do samochodu. To akcesorium podnosi także wygodę. Podczas nagłego hamowania smartfon nie poleci na drugi koniec samochodu, lecz pozostanie na swoim miejscu. Nie musisz też gorączkowo szukać go po schowkach, gdy ktoś zadzwoni. Jest doskonale widoczny i pozostaje pod ręką, a jednocześnie nie rozprasza. Z łatwością możesz np. puścić ulubioną muzykę albo korzystać z GPS.

Rodzaje samochodowych uchwytów na telefony

Uchwyty na telefon różnią się pod względem rozmiarów, sposobów montażu oraz estetyki i materiałów, z których są wykonane. Jeśli chodzi o sposób, w jaki telefon jest utrzymywany, uchwyty można podzielić na grawitacyjne, magnetyczne i zaciskowe. Inne będą też miejsca montażu poszczególnych uchwytów. Na rynku można znaleźć akcesoria przystosowane do mocowania w kratce nawiewu, na szybie przedniej czy na desce rozdzielczej. Samochodowe uchwyty na telefon mogą być w różnym stopniu zaawansowane. Te szczególnie praktyczne nie tylko utrzymują smartfon w stałej pozycji, ale też dają duże możliwości regulacji, dzięki czemu ekran jest lepiej widoczny lub obrócony tak, aby wygoda korzystania była jak największa. Niektóre uchwyty mają wbudowaną ładowarkę indukcyjną, dzięki temu nie trzeba korzystać z przewodu do ładowania telefonu, co pozwala utrzymać porządek w aucie i jeszcze bardziej podnosi komfort.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy