Terapie urządzeniami wykorzystującymi ciepło
Leczenie z wykorzystaniem ciepła może pomóc zwalczyć różne dolegliwości bólowe, a w połączeniu z terapią manualną wspomaga regenerację oraz przyspiesza proces gojenia. W tym celu stosuje się specjalne urządzenia, które przekształcają energię w ciepło. Na czym polega terapia ciepłem? Jakie daje efekty? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Życzymy udanej lektury.
Jak działają urządzenia wykorzystujące ciepło?
Urządzenia biostymulujące poprzez działanie pola magnetycznego aktywują tkanki do pracy. Co więcej, podczas ich działania wytwarza się też ciepło, które pozwala rozluźnić mięśnie i rozszerza naczynia krwionośne. Urządzenia często są wyposażone w moduły, które umożliwiają regulację natężenia prądu podczas wykonywania zabiegu. Dzięki temu można uzyskać optymalną biostymulację tkanek, zachowując przy tym całkowite bezpieczeństwo.
Jedną ze skutecznych metod terapii ciepłem jest metoda FREMS. Wykorzystuje ona innowacyjne urządzenia, takie jak np. eMotion TECAR, które dzięki wytwarzaniu pola elektromagnetycznego aktywują regenerację tkanek i likwidują skurcze mięśniowe. Co więcej, urządzenie umożliwia nieustanne monitorowanie generowanego napięcia elektrycznego, a dodatkowe osłony zapewniają właściwą dawkę prądu.
Warto dodać, że urządzenia terapeutyczne, które wykorzystują ciepło, są często wyposażone w najnowsze technologie. Dzięki temu mogą samoczynnie utrzymywać bezpieczny poziom wytwarzanego ciepła i optymalizować przesyłanie prądu.
Kiedy warto poddać się terapii urządzeniami wykorzystującymi ciepło?
Energia cieplna wydzielana przez specjalne urządzenia terapeutyczne znajduje szerokie zastosowanie w fizjoterapii i medycynie. Wskazaniami do wykonania zabiegu mogą być:
- skurcze mięśni,
- rany i blizny po zabiegowe,
- zmiany kostno- stawowe,
- stany zapalne,
- dolegliwości bólowe.
Oddziaływanie pola elektromagnetycznego oraz ciepła wspomaga regenerację organizmu po zabiegach i przyczynia się do redukcji obrzęków. Ponadto urządzenia wykorzystujące ciepło zwiększają metabolizm tkanek i pozwalają pozbyć się skurczów mięśni. Warto dodać, że są one często wykorzystywane w rehabilitacji sportowej oraz fizjoterapii. Stanowią dodatkowe wsparcie w leczeniu zmian w układzie kostnym i pomagają przywrócić ruchomość w stawach.
Wskazaniem do przeprowadzenia terapii przy użyciu urządzeń wykorzystujących ciepło mogą też być wszelkie dolegliwości bólowe kręgosłupa. Wspomagają one leczenie przepuklin oraz niwelują ból wywołany rwą kulszową i korzeniowym zapaleniem nerwów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana