Artykuł sponsorowany

T-shirt jako element ubrania roboczego

T-shirt jako element ubrania roboczego

T-shirt jest podstawowym elementem naszej garderoby. Nosimy go niemal codziennie, jako ubranie domowe, ale również jako ubranie robocze. Główną rolą T-shirtów roboczych jest ochrona pracownika, zapobieganie zabrudzeniu lub uszkodzeniu ubrań prywatnych, a dzięki umieszczonemu logo, ubranie samo w sobie jest reklamą danej firmy. Dlaczego więc T-shirt roboczy jest tak istotny w codziennej pracy? Wyjaśniamy!

To bardzo praktyczne oraz wygodne rozwiązanie dla wszystkich pracowników, którzy cenią sobie jakość i komfort. Jego głównym zadaniem jest z jednej strony ochronić pracowników, a z drugiej dać im swobodę ruchów i nieskrępowanie.

Ubranie robocze możemy podzielić na:

  • Bluzy, kamizelki, koszulki, koszule, kurtki,
  • Spodnie, ogrodniczki, krótkie spodenki,
  • Czapki, rękawiczki, okulary, kaski,
  • Obuwie.

T-shirty, szczególnie te z krótkim rękawem, są bardzo chętnie noszone latem, jednak idealnie sprawdzają się na każdą porę roku, wystarczy dodatkowo włożyć na siebie bluzę lub kurtkę.  Według specjalistów z firmy AMW: „Obecnie rynek oferuje ogromną ilość materiałów oraz krojów t-shirtów. W zależności od okazji możemy wybrać miękkie koszulki bawełniane, poliestrowe, czy mieszanki poliamidu, coolmaxu i elastanu.” Oczywiście należy również wspomnieć o szerokiej gamie kolorystycznej, a także mnogości krojów. Wyróżniamy między innymi koszulki typu polo, bluzki z krótkim i długim rękawem, czy koszulki sportowe (oddychające). Koszulki wykonane z oddychającego materiału sprawdzą się również w trakcie wykonywania jakiejkolwiek formy aktywności fizycznej.

Jak wybrać najlepszy T-shirt?

Bardzo ważną rolę w doborze odzieży pełnią tu materiały, z których wykonano dany produkt. Kolejnym aspektem jest cena, istotna głównie dla pracodawcy, który zamawiając większą ilość odzieży dla całego personelu przede wszystkim kieruje się chęcią oszczędzania. Ostatni i chyba najważniejszy aspekt to wybór odpowiedniego rozmiaru, a także sprawdzony wybór producenta odzieży roboczej zgodnej z zasadami bhp. Zatem, wybór koszulek roboczych nie jest trudny, o ile będziemy pamiętać o kilku podstawowych elementach. Warto wziąć pod uwagę nie tylko stosunek jakości do ceny czy zakres rozmiarów, ale także kwestię estetyki i dopasowania materiału do osobistych preferencji pracownika. Odpowiednio dobrany T-shirt zapewni swobodną i bezpieczną pracę, dlatego jest podstawą każdego ubrania roboczego.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy