Artykuł sponsorowany

Szkło z grafiką - gdzie i kiedy się sprawdza?

Szkło z grafiką - gdzie i kiedy się sprawdza?

Panele szklane z grafiką, lub inaczej szkło z grafiką, są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem na ciekawy i nietypowy wystrój. Dzięki nowoczesnej metodzie laminacji na szkle można nadrukować dowolny obrazek, który będzie stanowił integralną część pomieszczenia. Warto wspomnieć, że szklane panele sprawdzają się nie tylko w kuchni. Gdzie jeszcze można ich użyć i jakiego efektu możemy się spodziewać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!

Co warto wiedzieć na temat szklanych paneli?

Szklane panele są wykonane ze szkła hartowanego, co czyni je bardzo odpornymi na wszelkiego rodzaju szkodliwe czynniki zewnętrzne. Ich grubość zwykle nie przekracza 6mm i mówi się o nich, że są lepszym rozwiązaniem niż płytki — nie ma pomiędzy nimi fug, przez co łatwiej nam będzie utrzymać je w czystości. Nie należy zapomnieć o innej właściwości szkła, jaką jest odbijanie światła: otrzymujemy dzięki temu ciekawy efekt trójwymiarowości i głębi. 

Jeśli chodzi o szklane panele z grafiką, jest to interesująca opcja zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Na szkle można nadrukować dowolny obraz, włącznie z logo przedsiębiorstwa. Mogą być one użyte także jako tablice informacyjne, na przykład z godziną otwarcia firmy. Z kolei osoby aranżujące pomieszczenie z pewnością docenią mnogość możliwości, jakie oferują szklane panele. 

Gdzie sprawdzi się szkło z grafiką?

Jak już wspomnieliśmy, szkło z grafiką sprawdzi się praktycznie wszędzie. Możemy je wykorzystać w kuchni i w łazience, gdyż tego typu materiał jest odporny na wilgoć czy gorąco, a do jego czyszczenia wystarczy zwykły preparat do szkła. W przypadku kuchni często wybiera się takie wzory jak marmur czy mozaika, natomiast w łazience najczęściej można spotkać krajobrazy i motywy florystyczne. 

Szkło z dowolnym nadrukiem można zamówić u Architektury Szkła. 

Jak powstają szklane panele?

Pierwszy jest oczywiście pomysł. Po wybraniu odpowiedniej grafiki należy przesłać ją do firmy, która dopasuje ją do paneli. Następnie materiał zostaje przycięty do wymiarów ściany i zahartowany. Później szkło jest dokładnie czyszczone, aby przygotować je na nałożenie primera, który przygotuje materiał pod druk. Ostatni etap to oczywiście drukowanie wzoru. 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy