Artykuł sponsorowany

Stylowe obudowy sposobem na ozdobę kominka

Stylowe obudowy sposobem na ozdobę kominka
Trudno wyobrazić sobie lepszy scenariusz na zimowe noce, niż rodzinne posiedzenia przy herbacie lub kakao wokół domowego kominka. Jeśli zdecydowałeś się na budowę kominka we własnym domu, musisz pamiętać również o wykonaniu odpowiedniej obudowy. Będzie ona potrzebna, bez względu na to, czy planujesz tradycyjny kominek murowany, kompaktowy wkład, czy  może kominek elektryczny. Gdy w salonie czy jadalni pojawia się kominek, natychmiast zyskuje on pozycję centralnego elementu wnętrza. Ponieważ jak magnes przyciąga wszystkie osoby, znajdujące się w danym pomieszczeniu, planując wykończenie i obudowę, warto zadbać nie tylko bezpieczeństwo, ale także ozdobę kominka.

Klasyczne obudowy kominkowe

Obudowa kominka zawsze powinna współgrać z wystrojem całego wnętrza, toteż w najwygodniejszym położeniu są osoby, które domowe palenisko wkomponowują w dom utrzymany w stylu wiejskim czy rustykalnym. W takich wnętrzach doskonale sprawdzą się tradycyjne kominki z kamienną lub ceglaną obudową. Kamień i cegła doskonale sprawdzają się w charakterze materiału na obudowy kominkowe, głównie ze względu na ich właściwości fizyczne. Twarde, odporne na zarysowania, a przede wszystkim na oddziaływanie wysokich temperatur sprawiają, że sala kominkowa jest miejscem nie tylko klimatycznym, ale też bardzo bezpiecznym. W eleganckich salonach stylizowanych obudowy kominkowe wykonuje się nie tylko z kamieni, takich jak marmur czy tawertyn, ale także zachwycających elementów ceramicznych. Wypalane w wysokich temperaturach kafle również mają świetną odporność na ciepło, a dzięki bogatemu wzornictwu pozwalają wyczarować w pomieszczeniu wyjątkową atmosferę piękna i delikatności.

Obudowa kominka ze sztukaterii? To możliwe!

Wymienione wyżej możliwości podobają ci się, ale jednocześnie odnosisz wrażenie, że są bardzo kosztowne? Masz rację... Jeśli obecnie nie dysponujesz środkami finansowymi na modernizację całego systemu ogrzewania, oddymiania i wentylacji w domu, budowę kominka i jego wykończenie, możesz zdecydować się na prostsze, a równie efektowne rozwiązanie, czyli kominek elektryczny. Kominki elektryczne dają też większe możliwości wykonania pięknej obudowy niewielkim kosztem. Świetnym sposobem jest użycie sztukaterii, dostępnej np. w sklepie Lesprit.pl. Korzystając z elementów dekoracyjnych belgijskiego producenta ORAC, wokół swojego kominka możesz wyczarować obudowę nawiązującą do dowolnego stylu. Dla zachowania spójności całej aranżacji możesz sięgnąć również po ozdoby, za pomocą których wykończysz np. biblioteczkę czy drzwi, takie jak łuki i cokoły. Ciekawym rozwiązaniem są też listwy dekoracyjne na ściany oraz rozety, gzymsy i pilastry.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy