Artykuł sponsorowany

Sitodruk w zdobieniu nakrętek lakierów do paznokci

Sitodruk w zdobieniu nakrętek lakierów do paznokci

Aby przekonać klienta do zakupu, nie wystarczy oferować towarów najlepszej jakości. Trzeba bowiem jeszcze odpowiednio je opakować. To właśnie wygląd danego produktu na półce sklepowej czy w katalogu może zachęcić konsumenta do dokonania transakcji. Wygląd produktu ma znaczenie w każdej branży, również kosmetycznej, czego przykładem są lakiery do paznokci dostępne w dekoracyjnych buteleczkach, których ozdobą są nakrętki pokryte nadrukami.

Na czym polega sitodruk?

Napisy i wzory na nakrętki butelek od lakierów nanosi się za pomocą sitodruku. Jest to tradycyjna technika zadrukowywania różnych powierzchni, nie tylko papierowych, ale także metalowych, a nawet podłoży z tworzyw sztucznych o różnorodnych kształtach. Jeśli chodzi o technologię wydruku, to w sitodruku do odwzorowania projektu wykorzystuje się specjalną matrycę. Powstaje ona poprzez pokrycie emulsją plecionej siatki nylonowej lub poliestrowej. W rezultacie na jej powierzchni, w wybranych miejscach, powstaje utwardzona warstwa, która nie przepuszcza farby rozprowadzanej przy pomocy rakli. Barwnik trafia natomiast na zadrukowywane podłoże przez pozostałe otwory w matrycy, tworząc tym samym obraz na powierzchni ozdabianego przedmiotu. Do zalet tej technologii należy unikalna jakość tworzonych nadruków, które charakteryzują się żywą, wyrazistą  kolorystyką. Nasycone barwy to jednak nie wszystko. Sitodruk pozwala bowiem na tworzenie trwałych i powtarzalnych obrazów, a cały proces produkcji jest niezwykle wydajny i stosunkowo niedrogi. Nie można również zapomnieć o wspomnianej wcześniej uniwersalności tej metody, która stosowana jest w zdobieniu różnego rodzaju produktów.

Nadruki na nakrętkach

Możliwość stosowania sitodruku na różnych podłożach wykorzystywana jest w branży kosmetycznej, gdzie stanowi ona m.in. element procesu produkcji nakrętek do lakierów do paznokci. Nakrętka pełni istotne funkcje, nie tylko jako zwieńczenie opakowania, gwarantując jego szczelność i chroniąc produkt przed wysychaniem oraz oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Z jednej strony zdobi ona bowiem produkt i sprawia, że wygląda on jeszcze bardziej atrakcyjnie, zachęcając klienta do zakupu i efektownie prezentując się nie tylko na sklepowej półce, ale też np. na domowej toaletce, a z drugiej stanowi źródło informacji na temat nazwy, rodzaju czy składu produktu.

Sitodruk na nakrętkach łączy w sobie te dwa aspekty – zarówno dekoruje opakowanie, jak i pozwala zamieścić na nim wybrany tekst. - Mówi przedstawiciel firmy Danpol Danielak. - Może to być logotyp danej marki, nazwa lakieru czy określenie jego koloru. Dzięki temu klient szybko znajdzie potrzebny produkt, natomiast firma kosmetyczna stanie się bardziej rozpoznawalna, a jej wizerunek spójny i budzący pozytywne skojarzenia.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy