Artykuł sponsorowany

Samodzielne przedłużanie rzęs w domu

Samodzielne przedłużanie rzęs w domu
Sztuczne rzęsy to szybki sposób na perfekcyjną oprawę oczu. Do wyboru mamy wiele rodzajów metod i produktów – możemy też wykonać ten zabieg samodzielnie w warunkach domowych. Jak wykonać przedłużanie rzęs i uzyskać dobre rezultaty?
Przedłużanie rzęs to popularny zabieg oferowany przez kosmetyczkę, ale można też wykonać go samodzielnie, nie wychodząc z domu. Sztuczne rzęsy przyklejone do naturalnych to świetny efekt, ale także oszczędność zarówno pieniędzy, jak i czasu. Wybór zestawów jest ogromny – wybór konkretnego zależy od naszych potrzeb i planów. Na początek odpowiedni będzie zestaw startowy. Efekt utrzymuje się imponująco długo, bo około 3 tygodnie – warto pamiętać o regularnym uzupełnianiu rzęs. Dobrze jest też zastosować wcześniej hennę,  aby można było łatwiej je rozdzielić. W sklepach można znaleźć wiele rodzajów sztucznych rzęs do samodzielnej aplikacji oraz zestawy do przedłużania rzęs.

Zestawy do stylizacji

Na rynku jest wiele zestawów – zarówno startowych, jak i bardziej zaawansowanych. Zawierają one wszystkie akcesoria niezbędne do wykonania perfekcyjnego przedłużenia. Można też skompletować go samodzielnie – wtedy wystarczy praktyczny kuferek albo kosmetyczna, gdzie będziemy przechowywać różne akcesoria, np. kępki rzęs, primery, klej, pędzelki itd.

Jakie akcesoria do przedłużania rzęs wybrać?

W zestawie do stylizacji znajdują się przede wszystkim rzęsy – trzeba wybrać ich konkretny rodzaj (np. jedwabne, z futra norek, syntetyczne itd.). Popularne są m.in. kępki rzęs jedwabnych oraz rzęsy syntetyczne, ale każdy rodzaj ma swoje zwolenniczki. Sztuczne rzęsy różnią się długością, grubością, stopniem podkręcenia, a nawet kolorem. Warto najpierw wypróbować kilka rodzajów sztucznych rzęs, aby z przekonaniem wybrać odpowiednie dla siebie. Poza tym konieczne jest także profesjonalny klej – trzeba mieć wprawę w wykonywaniu zabiegu, gdyż schnie wyjątkowo szybko. Polecamy produkty hipoalergiczne! Dodatkowo wśród akcesoriów do przedłużania rzęs będzie primer (odtłuszczacz), który zapewni lepszą przyczepność rzęs i uchroni je przed powstawaniem grudek, aplikatory bezwłókienkowe – stosowane do usuwania nadmiaru kleju, makijażu i tuszu, a także nałożenia primera, remover, czyli płyn usuwający klej z rzęs, skóry czy narzędzi, odpowiednio wyprofilowane pęsety, taśma, nożyczki, szczoteczki do delikatnego przeczesywania rzęs.

Zadbaj o rzęsy – pielęgnacja to podstawa

Sztuczne rzęsy mają wiele zwolenniczek, ale warto zadbać także o swoje naturalne – na rynku jest wiele dobrych kosmetyków, które świetnie je zregenerują i odżywią. Kuracja powinna jednak potrać co najmniej ok. 3 miesięcy, aby były widoczne efekty. Pamiętajmy też, jak ważny jest właściwy demakijaż! Narzędzi i produktów do wykonania wspaniałej stylizacji rzęs jest wiele – ich odpowiedni dobór zapewnia pożądany efekt końcowy. Warto wybrać zatem akcesoria wysokiej jakości, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i komfort pracy, a także jak najdłużej cieszyć się olśniewająco długimi rzęsami.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy