Rynek elektryka w trakcie pandemii

Od rozpoczęcia się pandemii mija już prawie rok i na razie nie widać jej końca. Przez ten czas chronimy siebie i swoich najbliższych przed zachorowaniem zakładając maseczki, dezynfekując dłonie i zachowując dystans. Niestety, choć nasze życie się zmieniło awarie, usterki i zwarcia elektryczne dalej pojawiają się tak samo jak przed wirusem. Jak więc wygląda rynek elektryka? Sprawdź!
Pandemia a rynek elektryka
Od pojawienia się COVID-19 spędzamy mnóstwo czasu w domu korzystając z przeróżnych sprzętów. Pracujemy i uczymy się zdalnie oraz spędzamy wolny czas przed telewizorem czy komputerem, ponieważ wszystkie atrakcje poza domem zostały zamknięte do odwołania. Patrząc na wzmożone korzystanie ze sprzętów oraz sztucznego światła awarię i usterki pojawiają się znacznie częściej niż zwykle. Według przeprowadzonych badań koronawirus nie wpłynął bardzo na rynek elektryka i bez problemu można znaleźć pracę związaną z elektrycznością.
W 2020 roku odnotowano spore zapotrzebowanie na pracowników przemysłowych oraz rzemieślników czyli właśnie elektryków, budowlańców, mechaników czy stolarzy.
Zapisz się już teraz na kurs elektryka online.
Jakie zmiany nastąpiły na stanowisku elektryka?
Praca elektryka nie odczuła negatywnych skutków występujących z powodu pojawienia się pandemii, ale elektrycy musieli dostosować się do pewnych wymogów sanitarnych, które aktualnie są wymagane na całym świecie. Przede wszystkim fachowiec, który udaje się na miejsce zlecenia musi być odpowiednio zabezpieczony, aby nie narażać siebie oraz klientów na możliwość zarażenia. Powinien on posiadać maseczkę, rękawiczki i swój własny płyn dezynfekujący. W większych firmach pracownik zobligowany jest do włożenia specjalnego kombinezonu.
Nie trzeba wspominać, także o ograniczeniu kontaktu z klientem i utrzymywaniu odpowiedniego dystansu.
Jak zmieniły się preferencje pracodawców w czasie pandemii?
Według przeprowadzonych badań Bergman Engineering pracodawcy nie zmienili zbyt znacząco swoich preferencji co do wyboru pracowników. Przede wszystkim wybierają oni specjalistów, którzy:
- krytycznie myślą,
- posiadają wiedze ekspercką,
- szybko i z łatwością adoptują się do zmieniających się warunków i środowiska pracy.
Elektryk online - o co chodzi?
Koronawirus zmusił wszystkich do przerzucenia się w świat internetu. Jeśli więc ktoś chce zostać elektrykiem ma możliwość zapisania się na kurs oraz egzamin SEP zdalnie. Nie musi jeździć i narażać swojego zdrowia w stacjonarnych placówkach Stowarzyszenia Elektryków Polskich.
Źródło: uprawnienia-g1.pl
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Elektromechanika I Instalatorstwo Robert Nasuta
Elektromechanika - usługi woj. opolskie49-100 Niemodlin, Lompy 1